Start!  |   Wydarzenia  |   Pliki  |   Video  |   Forum  |   Szkolenie  |   Galeria  |   Zawodnicy  |   Linki  |   O nas
19.8.2022

 


21:33:00 2.4.2003
Będzie marina w Sopocie?  //  Inne informacje - 2003


Chcesz dostawać powiadomienia o nowych artykułach na sails.pl?
Kilknij tutaj!!!

  

Pomysłów na budowę mariny w Sopocie było już wiele. Jedna z koncepcji przedstawiała wizję sztucznej wyspy, do której miały prowadzić ulica oraz molo. Na wyspie tej, usytuowanej w połowie odległości między molem w Gdańsku a molem w Sopocie, miała znaleźć się marina, hotel oraz restauracje i parking. Idea ta z powodu wysokich kosztów realizacji, najprawdopodobniej pozostanie nadal w sferze marzeń.

W tym roku zwolennicy budowy mariny w Sopocie, przy okazji remontu mola, przedstawili inną, znacznie tańszą wersję inwestycji. Popierają ją wstępnie władze miasta Sopotu oraz ... Roman Paszke i Karol Jabłoński, z których pierwszy na pewno, a drugi najprawdopodobniej podpisał list popierający ten pomysł. Marina miałaby powstać na końcu najdłuższego mola w Europie. Oczywiście jest wiele pytań i wątpliwości (np. kwestia budowy kanalizacji, czy dowozu sprzętu), jednak sama idea jest słuszna. Budowa takiego obiektu w Spocie jest trudna, z uwagi na brak naturalnej osłony przed żywiołem wody. W przypadku wiatru od morza, jachty musiałby być bardzo dobrze zabezpieczone. Miejmy nadzieję, że poparcie dwóch czołowych żeglarzy pomoże w realizacji tej inwestycji.

Przypomnijmy, że w Perle Bałtyku dobiega końca przebudowa Sopockiego Klubu Żeglarskiego. Dzięki funduszom z UKFiS, Urzędu Marszałkowskiego, Urzędu Miasta oraz pomocy firmy Ergo Hestia udało się praktycznie od podstaw wybudować nowoczesny klub żeglarski. W tej chwili trwają już prace wykończeniowe, a niedługo rozpocznie się realizacja pomostu klubowego.

wypowiedz się na FORUM
NEWS
 
5.19Polscy Match Racerzy Atakują
5.18Katamarany
5.16Oiler Cup
5.9Żeglarskie mistrzostwa Polski firm budowlanych.
5.9Omega Cup Wdzydze - Otwarcie sezonu
5.7Igrzyska Olimpijskie 2016
5.6Polish Match Tour – pierwsze rozstrzygnięcia!
5.1Zakończyły się regaty o Puchar ARKI
5.1Puchar Arki 2011
4.29Puchar Świata - Hyeres
4.29Zaczyna się piąty sezon POLISH MATCH TOUR. Dwie imprezy na początek!
4.29VI Puchar KS Zatoka Puck
4.206th Université de Nantes Sailing
4.19V Regaty - Memoriał Kpt. Jacka Pawluka / Zawiadomienie
4.19Puchar Komandora JKMW Kotwica
 
© Copyright 2001-2010   sails.pl team
email: do@sails.plhosted by  © no1
Stronę wygenerowano w czasie: 0.092658996582s