Start!  |   Wydarzenia  |   Pliki  |   Video  |   Forum  |   Szkolenie  |   Galeria  |   Zawodnicy  |   Linki  |   O nas
19.8.2022

 


17:54:00 1.4.2003
Jabłoński ma wsparcie!  //  Inne informacje - 2003


Chcesz dostawać powiadomienia o nowych artykułach na sails.pl?
Kilknij tutaj!!!

  

Jak donoszą nasi korespondenci popularny 'Cebula', czyli Mateusz Kusznierewicz podejmuje nowe wyzwanie!

Po ostatnich licznych sukcesach Karola Jabłońskiego oraz jego problemach z Fundacją, Mateusz Kusznierewicz postanowił stworzyć nową bazę, w której razem ze swoim teamem przygotowywał się będzie do startu w kolejnej edycji regat pretendentów do Pucharu Ameryki. Co ciekawe, Mistrz Olimpijski zaproponował Karolowi udział w treningach. Mateusz powiedział nam że 'dwóm najbardziej popularnym żeglarzom w Polsce, łatwiej będzie pozyskać zainteresowanie sponsorów jednocząc siły'. W regatach pretendentów natomiast sterował będzie lepszy z dwóch naszych mistrzów - wyłoniony w wielkim polskim finale matchowym, rozegranym w Gdyni, na wodach zatoki Gdańskiej, przy okazji regat Gdynia Sailing Days.

Wszystkie żeglarskie organizacje, media, z PZŻ, miesięcznikiem Żagle, miesięcznikiem Rejs, portalem Polskie Żagle i oczywiście sails.pl na czele popierają tę nową inicjatywę i co jest przypadkiem bez precedensu, wspólnie zadeklarowały pomoc przy realizacji tego projektu. Jak dowiedział się Maciej Kołosiński, projektem zainteresowały się już dwie firmy, ich nazwy są na razie owiane tajemnicą. Budżet szacowany jest na 70 mln USD.

Mateusz Kusznierewicz powiedział, że jego wzorem jest Russell Coutts, który także kiedyś żeglował na Finnie. Nasz mistrz nie ukrywa, że jego marzeniem jest zdobycie Pucharu Ameryki dla Polski. Menedżerem polskiego Dream Teamu będzie najprawdopodobniej Roman Paszke, wspierany przez tzw. Radę Ekspertów, złożoną z najwybitniejszych szkoleniowców w naszym kraju.

Adam Małysz pokazał nam wszystkim, że można i trzeba wygrywać w wielkim stylu. Oby Puchar Ameryki zjednoczył polskie środowisko żeglarskie i pozwolił naszym mistrzom, przy pomocy wspaniałych (na razie tajemniczych) sponsorów zdobyć dla Polski to najwspanialsze trofeum żeglarskie.


;-P... 1 kwietnia...
wypowiedz się na FORUM
NEWS
 
5.19Polscy Match Racerzy Atakują
5.18Katamarany
5.16Oiler Cup
5.9Żeglarskie mistrzostwa Polski firm budowlanych.
5.9Omega Cup Wdzydze - Otwarcie sezonu
5.7Igrzyska Olimpijskie 2016
5.6Polish Match Tour – pierwsze rozstrzygnięcia!
5.1Zakończyły się regaty o Puchar ARKI
5.1Puchar Arki 2011
4.29Puchar Świata - Hyeres
4.29Zaczyna się piąty sezon POLISH MATCH TOUR. Dwie imprezy na początek!
4.29VI Puchar KS Zatoka Puck
4.206th Université de Nantes Sailing
4.19V Regaty - Memoriał Kpt. Jacka Pawluka / Zawiadomienie
4.19Puchar Komandora JKMW Kotwica
 
© Copyright 2001-2010   sails.pl team
email: do@sails.plhosted by  © no1
Stronę wygenerowano w czasie: 0.0869410037994s