Start!  |   Wydarzenia  |   Pliki  |   Video  |   Forum  |   Szkolenie  |   Galeria  |   Zawodnicy  |   Linki  |   O nas
19.8.2022

 


21:13:00 27.11.2002
Sezon 2002 za nami... i co dalej?  //  Inne informacje - sezon 2002


Chcesz dostawać powiadomienia o nowych artykułach na sails.pl?
Kilknij tutaj!!!

  

Sezon 2002 za nami.. i co dalej? Jest już grudzień. Tak jak w większości klas olimpijskich i w 49`erze, sezon 2002 można uznać za zakończony. Mistrzostwa Świata, Mistrzostwa Europy oraz regaty punktowane do Pucharu Świata zostały już rozegrane. Pozostał czas na analizę regat(a raczej najczęściej popełnianych błędów), przemyślenia, układanie planu treningowego na kolejny sezon...

'Czy sezon 2002 był udany?' - to pytanie przypuszczam zadaję sobie każdy zawodnik, bez względu na to, jaki poziom sportowy prezentuje. Odpowiedź załogi M. Czajkowski / K. Kierkowski na powyższe pytanie brzmi: 'TAK'. Pomimo tego, że nie zdobyliśmy żadnych mistrzowskich medali, ani nie stawaliśmy na 'pudle' na żadnych liczących się w świecie regatach, to jesteśmy zadowoleni. Wykonaliśmy wszystkie założenia jakie postawiliśmy sobie na początku sezonu. Uczestnicząc w licznych regatach kontrolnych, zdobyliśmy doświadczenie, dzięki któremu pływamy coraz swobodniej i nawiązujemy równą walkę z najlepszymi. Podczas Mistrzostw Europy żeglowaliśmy w ścisłym finale i uplasowaliśmy się na 17 miejscu. Przynależność do czołówki światowej potwierdziliśmy kolejnymi startami: Preolympic Test Event - 15miejsce, Mistrzostwa Anglii - 5 miejsce, Gold Series - 2 miejsce. Świadomość , że lepsze pozycje były w zasięgu naszych umiejętności, pozostawiło uczucie 'niedosytu' mobilizujące nas do jeszcze cięższej pracy.

Przyszły sezon? Co? Gdzie? Kiedy? Z kim? Jak? Pytania wydające się dziecinnie proste, w rzeczywistości jednak nasuwają wiele wątpliwości... Każdy zawodnik powinien znać atuty i słabe strony swojego kunsztu żeglarskiego. Oczywiście chcąc osiągnąć jak najszybciej poziom mistrzowski powinniśmy ułożyć plan tak by wyeliminować swoje 'niedoskonałości'. Naszym celem (załogi HEMPEL PROTECTION) na najbliższe miesiące jest opanować technicznie łódkę przy wietrze 23-27 węzłów (6-7 B0) oraz dopracować umiejętność trymowania żagli i masztu. Plan trenera Zbigniewa Czubka, pod którego 'bystrym' okiem się szkolimy, został tak ułożony, abyśmy większość treningów spędzili na wietrznych akwenach. Zaczęliśmy także współpracę z najlepszymi załogami na świecie Hiszpanami i Brytyjczykami. Podglądając ich styl pływania oraz metody trymu łodzi będziemy w stanie jeszcze szybciej dorównać do ich poziomu(medaliści MŚ,ME, olimpijczycy) Dzięki pomocy finansowej naszego sponsora - firmy Hempel, plan treningowy zaczęliśmy realizować jeszcze tej jesieni, by maksymalnie wykorzystać dni dzielące nas od Sylwestra(miejmy nadzieję udanego). Między innymi dlatego przez ostatnie 3 tygodnie (31.10 - 18.11) żeglowaliśmy w wietrznej Anglii. Wiatr 20-25 węzłów oraz silny prąd(ok. 4,5 m różnicy pomiędzy poziomem 'wysokiej' i 'niskiej' wody), dały doskonałe warunki do treningu. 49`er jest klasą mocno przeżeglowaną i pływanie w takich warunkach często kończy się stratami sprzętowymi. Niestety lista sprzętu nadającego się praktycznie do wyrzucenia po tym zgrupowaniu przedłużyła się o kolejne kilka kosztownych pozycji.. Zgrupowanie szkoleniowe zakończyliśmy startem kontrolnym w regatach zaliczanych do Pucharu Anglii. Zawody te odbyły się w Washraw(południe Anglii) w terminie 16-17.11.2002. Rozegrano 8 biegów przy słabym wietrze (ok. 6-10 węzłów), który w zestawieniu z bardzo silnym prądem, dał warunki wymagające od zawodników dużych umiejętności. Imprezę wygrali brązowi medaliści Mistrzostw Świata - Paul Brotherton/Mark Ausrtin, nas sklasyfikowano na 5 pozycji.

Założenia na sezon 2003? Główny cel to wygrać krajowe eliminacje olimpijskie oraz 'wywalczyć' dla polskiego 49er`a udział na igrzyskach. Jest to praktycznie równoznaczne z zajęciem miejsca w pierwszej 10 na Mistrzostwach Świata. Fakt, że coraz częściej pływamy w ścisłej czołówce, sprawia ,że nasze apetyty rosną w raz z postępem... może nadszedł czas wygrywania..?

Pozdrawiam

wypowiedz się na FORUM
NEWS
 
5.19Polscy Match Racerzy Atakują
5.18Katamarany
5.16Oiler Cup
5.9Żeglarskie mistrzostwa Polski firm budowlanych.
5.9Omega Cup Wdzydze - Otwarcie sezonu
5.7Igrzyska Olimpijskie 2016
5.6Polish Match Tour – pierwsze rozstrzygnięcia!
5.1Zakończyły się regaty o Puchar ARKI
5.1Puchar Arki 2011
4.29Puchar Świata - Hyeres
4.29Zaczyna się piąty sezon POLISH MATCH TOUR. Dwie imprezy na początek!
4.29VI Puchar KS Zatoka Puck
4.206th Université de Nantes Sailing
4.19V Regaty - Memoriał Kpt. Jacka Pawluka / Zawiadomienie
4.19Puchar Komandora JKMW Kotwica
 
© Copyright 2001-2010   sails.pl team
email: do@sails.plhosted by  © no1
Stronę wygenerowano w czasie: 0.0729598999023s