Start!  |   Wydarzenia  |   Pliki  |   Video  |   Forum  |   Szkolenie  |   Galeria  |   Zawodnicy  |   Linki  |   O nas
19.8.2022

 


30.10.2002
Ponad miesiąc po fakcie finał PPJK wciąż budzi niemałe emocje  //  Inne informacje - sezon 2002


Chcesz dostawać powiadomienia o nowych artykułach na sails.pl?
Kilknij tutaj!!!

  

Publikujemy list Rafała Kaplera z Era Ericsson Sailing Team, który jest odpowiedzią na relację R. Janeckiego pt. "Trash Racing w Giżycku na finale PPJK!!!". Na swojej stronie Jabes zamieścił również odpowiedź na felieton W. Heflicha z listopadowych "Żagli".

Oto treść listu:

Szanowny Panie "Jabes"!

Z wielkim zaciekawieniem przeczytałem Pański artykuł dotyczący Finału PPJK (nr 11/2002 oraz www.jabes.pl), w końcu świetny z Pana żeglarz - to wiadomo od dawna, a - jak się okazuje - i felietonista nielichy. Trash racing! "Trawniki" na dnach łódek! Umiejętności załóg nijak się miały do wyniku zawodów! Sędziowie i poziom sędziowania - paranoja! - to tylko niektóre z błyskotliwych Pańskich wyroków. Całe szczęście, drogi Panie "Jabes", że nie muszę wyrabiać sobie zdania na temat rzeczonych regat na podstawie Pańskiej prozy; pewnie uwierzyłbym w jakiś spisek przeciwko żeglarzom, który uknuli przedstawiciele PZŻ, Komitetu Organizacyjnego i sędziowie razem wzięci. Ale cóż - byłem na Finale PPJK, brałem w nim podobnie jak Pan udział (zarówno w częsci sportowej jak i rozrywkowej) i ze smutkiem stwierdzam, że pominął Pan w swym kronikarstwie pewne istotne aspekty sprawy - ciekawe dlaczego? Dlaczego, Panie "Jabes", piszesz Pan o własnym wycofaniu się z imprezy - zacytuję: "...dalszy udział w tej farsie regat Match racingowych nie ma sensu i wycofałem naszą załogę..." a nie wspominasz o wynikach rywalizacji na wodzie? Czy oby na pewno przyczyną Pańskiego wycofania były złe łódki i niski poziom sędziowania? Czy aby nie wycofałeś się Pan, Panie "Jabes", z powodu przegranych wyścigów z Małgosią Legus i z Leonem Wróblem, wiedząc że nie masz szans nawet na wejście do półfinału? Dodam, że Pańskie wycofanie się (z powodu "dolegliwości sercowych" o ile mnie pamięć nie myli) było niedźwiedzią przysługą dla pozostałych uczestników grupy meczowej, szczególnie dla tych którzy rozegrali już swoje mecze z Pana załogą i nie mogli otrzymać punktów walkowerem jak pozostali - szkoda że decyzję o wycofaniu się podjąłeś Pan dopiero po przegraniu trzech wyścigów! Ale co tam - przecież Pan "Jabes" to prawdziwy sportowiec, w odróżnieniu od innych, wytrwałych uczestników "farsy" (w tym innych sterników z klasy 730) umiejący wybrać dogodny moment do rejterady. Co więcej, potrafiący błyskawicznie stworzyć legendę na użytek własnej chwały. Trudno zapewne pokusić się o stwierdzenie, że organizacja Finału PPJK była wzorowa, natomiast w kontekście udziału w nim Pańskiej załogi artykuł o którym piszę jest dużym nadużyciem. A może tak to już jest jak się jest przegranym faworytem? Omijaj Pan lepiej te regaty z daleka, jak zresztą sugerujesz w swym artykule, po co dodatkowe stresy - a nuż znowu jakaś dziewczyna ośmieli się pożeglować lepiej?

pozdrawiam (szczególnie tych wytrwałych uczestników "farsy" oraz "trash racing - mistrza", Wojtka Myśliwca)

Rafał Kapler
Era Ericsson Sailing Team

Relacja Jabesa oraz jego odpowiedz na art. W. Heflicha z listopadowego numeru "Żagli".

wypowiedz się na FORUM
NEWS
 
5.19Polscy Match Racerzy Atakują
5.18Katamarany
5.16Oiler Cup
5.9Żeglarskie mistrzostwa Polski firm budowlanych.
5.9Omega Cup Wdzydze - Otwarcie sezonu
5.7Igrzyska Olimpijskie 2016
5.6Polish Match Tour – pierwsze rozstrzygnięcia!
5.1Zakończyły się regaty o Puchar ARKI
5.1Puchar Arki 2011
4.29Puchar Świata - Hyeres
4.29Zaczyna się piąty sezon POLISH MATCH TOUR. Dwie imprezy na początek!
4.29VI Puchar KS Zatoka Puck
4.206th Université de Nantes Sailing
4.19V Regaty - Memoriał Kpt. Jacka Pawluka / Zawiadomienie
4.19Puchar Komandora JKMW Kotwica
 
© Copyright 2001-2010   sails.pl team
email: do@sails.plhosted by  © no1
Stronę wygenerowano w czasie: 0.0869419574738s