Start!  |   Wydarzenia  |   Pliki  |   Video  |   Forum  |   Szkolenie  |   Galeria  |   Zawodnicy  |   Linki  |   O nas
19.8.2022

 


22.10.2002
Błękitna Wstęga Jeziora Dąbie  //  Inne informacje - sezon 2002


Chcesz dostawać powiadomienia o nowych artykułach na sails.pl?
Kilknij tutaj!!!

   Pojechalismy naszym katamaranem na regaty o Błękitną Wstęgę Jeziora Dąbskiego z nadzieją, że zatrzemy szybko w pamięci 2 miejsce w Błękitnej Wstędze Zatoki Gdańskiej.

I prawie nam się udało.

Ranek 12.listopada przywitał nas temperaturą prawdziwie 'jesienną' (-2) i szkwalistym wiatrem do 6B. Jak zwykle spaliśmy w naszym 'hotelu" marki Mercedes-Benz 310, więc wstaliśmy nieco wypluci. Ale nic to! Ostatnie regaty w tym sezonie, więc trzeba godnie reprezentować Gdynię nasz ukochany YK Stal (pozdrowienia dla p. Kazika) i nie pękać! Z wielkimi nadziejami wystartowaliśmy i jak można było przewidzieć już na pierwszej boi mieliśmy przewagę nad konkurencją a potem było już tylko lepiej, choć chłodniej. Trasę przez j.Dąbie Małe, Duże i z powrotem pokonaliśmy w czasie 1h 30 min co jak na panujące warunki było wynikiem całkiem, całkiem... Na mecie Sędzia Główny, nestor żeglarstwa p.Kazimierz Rypiński, pogratulował nam zwycięstwa, znacznej przewagi nad drugim (44 min), potem jednak zmartwiony przypomniał, że zakończenie regat odbędzie się tydzień później czyli 20 października, wraz z zakończeniem sezonu żeglarskiego 2002.

Dlaczego o tym piszę?

Ponieważ jednak nie wygraliśmy! Zajęliśmy tylko 1 miejsce.

W czasie uroczystości zakończenia regat, na które przyjechaliśmy specjalnie z Gdyni, do pewnego momentu wszystko było OK. Pan Sędzia Główny przed tłumnie zgromadzonymi żeglarzami i oficjelami odczytał listę zwycięzców, troskając się o to, że Błękitna Wstęga po raz pierwszy wyjedzie ze Szczecina. A zaraz potem do mikrofonu podszedł jegomość (Komandor?) z SEJK Pogoń - organizatora regat i powiedział, że nie może być tak żeby katamarany ścigały się z jednokadłubowcami i że postanowili Błękitną Wstęgę przyznać ...drugiemu na mecie Markowi "Muzykowi" Muzykiewiczowi (Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Żeglarstwa Regatowego). Zapanowała lekka konsternacja... No cóż... Widać nie mamy szczęścia do Błękitnych Wstęg...

Gwoli przypomnienia, Błękitne Wstęgi tradycyjnie rozgrywane są "po australijsku" i chyba nie ma tu znaczenia powierzchnia żagli, ilość masztów, ilość załogi oraz ilość kadłubów. A może się mylę..? Proszę o komentarze.

wypowiedz się na FORUM
NEWS
 
5.19Polscy Match Racerzy Atakują
5.18Katamarany
5.16Oiler Cup
5.9Żeglarskie mistrzostwa Polski firm budowlanych.
5.9Omega Cup Wdzydze - Otwarcie sezonu
5.7Igrzyska Olimpijskie 2016
5.6Polish Match Tour – pierwsze rozstrzygnięcia!
5.1Zakończyły się regaty o Puchar ARKI
5.1Puchar Arki 2011
4.29Puchar Świata - Hyeres
4.29Zaczyna się piąty sezon POLISH MATCH TOUR. Dwie imprezy na początek!
4.29VI Puchar KS Zatoka Puck
4.206th Université de Nantes Sailing
4.19V Regaty - Memoriał Kpt. Jacka Pawluka / Zawiadomienie
4.19Puchar Komandora JKMW Kotwica
 
© Copyright 2001-2010   sails.pl team
email: do@sails.plhosted by  © no1
Stronę wygenerowano w czasie: 0.086156129837s