Start!  |   Wydarzenia  |   Pliki  |   Video  |   Forum  |   Szkolenie  |   Galeria  |   Zawodnicy  |   Linki  |   O nas
19.8.2022

 


22:24:00 28.7.2002
Lepsi od siatkarzy! - multirelacja  //  Inne informacje - sezon 2002


Chcesz dostawać powiadomienia o nowych artykułach na sails.pl?
Kilknij tutaj!!!

  

Jak tak dalej pójdzie to wpadniemy w samouwielbienie. Gdyby każdy tydzień polskiego żeglarstwa był tak udany jak właśnie zakończony swoja popularnością przebilibyśmy nawet polskich siatkarzy, którzy wygrywają z Brazylią.

Ponownie nie zawiódł Mateusz Kusznierewicz. Tytuł wicemistrza świata to kolejne wielkie osiągniecie w dorobku naszego utytułowanego 'finnisty' i na pewno należą mu się za to wielkie brawa. Nasz zawodnik wykazał się doskonała odpornością psychiczna po nieudanym początku regat. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze. Niespodzianką (ale czy na pewno?) jest zajęcie pierwszego miejsca przez brytyjczyka Bena Ainslie. Przypomnijmy, ze ten sam zawodnik tydzień wcześniej celebrował Mistrzostwo Europy. Może nie byłoby to nadzwyczajne, gdyby nie fakt, ze jest to pierwszy rok żeglowania Bena w klasie Finn. Wcześniej zawodnik ten odnosił wiele sukcesów w klasie Laser, co uwieńczył złotym medalem olimpijskim w Sydney. Przed Mateuszem jak widać jeszcze wiele pracy... Waclaw Szukiel ostatecznie na 23 miejscu i chyba wszyscy liczyliśmy na więcej.

Po raz trzeci z rzędu na najwyższym stopniu podium w klasie Laser Radial stanęła Katarzyna Szotyńska. W kanadyjskim Canoe nasza zawodniczka wyprzedziła 36 rywalek podczas światowego czempionatu klasy Laser Radial, na stale wpisując się tym samym do kronik światowego żeglarstwa. Teraz Kasi pozostaje życzyć samych sukcesów w olimpijskiej klasie Yngling.

Z tarczą wracają także z Mistrzostw Świata nasi "Cadeciarze". W rozgrywanych w niemieckim Ribnitz Mistrzostwach Świata gdyńsko - świebodzińska załoga Rafał Becker - Rafał Roszczuk ukończyła regaty na doskonałym 5 miejscu. Na pozycji 8 zakończyli rywalizacje bracia Michal i Paweł Wysocki. Mistrzostwa po raz kolejny zakończyły się tryumfem żeglarzy z Argentyny: Mariano Pellegrino Verdino Santiago. Miejsca pozostałych Polaków:
16. Piotr Kasprzak - Jędrzej Charlampowicz (ZMKS Poznań)
18. Jakub Pawluk - Kazimierz Chojna (MOS 2 Warszawa)
28. Bartosz Bartnicki - Andrzej Sadura (YK Stal Gdynia)
30. Piotr Patelka - Szymon Wierzbicki (ZMKS Poznań)
33. Michal Strusiński - Karol Przybysz (MOS 2 Warszawa)

Na rodzimym morzu we Władysławowie walkę o Mistrzostwo Polski zakończyli zawodnicy w klasie Europa. W rywalizacji odwiecznych rywalek Moniki Bronickiej i Weroniki Glinkiewicz tym razem lepsza była ta pierwsza. Podczas regat zawodnicy doświadczyli rożnych warunków pogodowych od wysokiej fali i silnego wiatru w pierwszym dniu, do słabego wiatru i płaskiej wody dnia ostatniego.

Wyniki końcowe - seniorki:
1. Monika Bronicka (AZS UWM Olsztyn) - 8 pkt
2. Weronika Glinkiewicz (Posnania Poznań)- 11 pkt
3. Agnieszka Konys (AZS Szczecin) - 28 pkt

Seniorzy:
1. Michal Kaczmarek (Pocztowiec Poznań) - 27 pkt
2. Olaf Kowalski (Pocztowiec Poznań) - 36 pkt
3. Kacper Lozykowski (AZS Poznań) - 68 pkt

Młodzieżowcy - kobiety:
1. Agnieszka Konys
2. Barbara Strzyżewska (ZLKS Kiekrz)
3. Natalia Kowalska (Pocztowiec Poznań)

Juniorki:
1. Barbara Strzyżewska
2. Natalia Szymczyk (Baza Mragowo)
3. Katarzyna Novak (AZS Poznań)

Juniorzy:
1. Michal Kaczmarek
2. Olaf Kowalski
3. Kacper Lozykowski

W Talinie rozpoczęły się dzisiaj Mistrzostwa Europy w klasie 470. Staruje 60 załóg męskich oraz 38 żeńskich. Pierwszy wyścig eliminacyjny dla załóg męskich rozegrano przy bardzo słabym wschodnim wietrze. Załoga Stańczyk, Jakubiak zajęła w swojej grupie 5 miejsce, Sawicki, Nowakowski 11 miejsce. Jedyna załoga żeńska Petrasz, Brzóska ukończyła wyścig na 34 miejscu.

wypowiedz się na FORUM
NEWS
 
5.19Polscy Match Racerzy Atakują
5.18Katamarany
5.16Oiler Cup
5.9Żeglarskie mistrzostwa Polski firm budowlanych.
5.9Omega Cup Wdzydze - Otwarcie sezonu
5.7Igrzyska Olimpijskie 2016
5.6Polish Match Tour – pierwsze rozstrzygnięcia!
5.1Zakończyły się regaty o Puchar ARKI
5.1Puchar Arki 2011
4.29Puchar Świata - Hyeres
4.29Zaczyna się piąty sezon POLISH MATCH TOUR. Dwie imprezy na początek!
4.29VI Puchar KS Zatoka Puck
4.206th Université de Nantes Sailing
4.19V Regaty - Memoriał Kpt. Jacka Pawluka / Zawiadomienie
4.19Puchar Komandora JKMW Kotwica
 
© Copyright 2001-2010   sails.pl team
email: do@sails.plhosted by  © no1
Stronę wygenerowano w czasie: 0.0841600894928s