Start!  |   Wydarzenia  |   Pliki  |   Video  |   Forum  |   Szkolenie  |   Galeria  |   Zawodnicy  |   Linki  |   O nas
21.3.2023

 


10:08:00 6.5.2011
Polish Match Tour – pierwsze rozstrzygnięcia!  //  Polish Match Tour


Chcesz dostawać powiadomienia o nowych artykułach na sails.pl?
Kilknij tutaj!!!

   Faworyci nie zawiedli w pierwszych dwóch imprezach cyklu Polish Match Tour. Regaty w formule match racingowej odbyły się na jeziorze Żywieckim w pobliżu zapory w Tresnej z bazą regat w Yacht Klubie Polski Bielsko. Na starcie stanęło 12 załóg z Polski i Niemiec.

Match racing to najbardziej widowiskowa i dynamiczna formuła regat żeglarskich. Zawody polegają na krótkich kilkunastominutowych wyścigach jeden na jednego. W tej samej formule rozgrywa się prestiżowe regaty o Puchar Ameryki i World Match Tour. O wynikach decyduje system eliminacji oparty na zasadzie walki każdy z każdym, zakończony fazami play-off prowadzącymi do finału. Wyścigi rozgrywane są bardzo blisko brzegu – widzowie mogą bardzo dokładnie śledzić ich przebieg.

Organizatorzy wykorzystując długi majowy weekend zdecydowali się na przeprowadzenie 2 imprez w ciągu 4 dni. Dzięki temu dla większości załóg był to pierwszy i zarazem intensywny początek nowego sezonu. Jedynie załogi Szymona Szymika, Tymona Sadowskiego i Jensa Hartwiga miały już okazję startować w tym roku w regatach meczowych. Zaproponowana forma 4 dniowych regat spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem wśród uczestników i zaowocowała bardzo silną listą zgłoszeń.

Pierwsze regaty PMT Act1 rozegrano w sobote i niedziele, był to popis faworyta regat, najwyżej rozstawionego Tobiasza Zajączkowskiego. W eliminacjach przegrał tylko 1 mecz, a w półfinałach i finałach, w trudnych zmiennych warunkach pokonał najpierw Szymona Szymika a potem Jakuba Pawluka wygrywając całe regaty. 3 miejsce ex-equo zajęli Szymon Szymik i Jens Hartwig (GER). Taki skład czołówki nie był zaskoczeniem i przez wielu był tak typowany. Zwycięska załoga płynęła w składzie Tobiasz Zajączkowski, Maciek Wierusz i Kuba Wierusz.Drugie regaty PMT Act2 rozegrane w poniedziałek i wtorek pokazały, że dobra dwudniowa rozgrzewka zmieniła układ sił w czołówce. Doskonałe warunki pierwszego dnia regat, słońce i stały wiatr pozwoliły na rozegranie eliminacji i połowy ćwierćfinałów. Z rywalizacji odpadł niespodziewanie Kuba Pawluk, a doskonale zaczęli sobie radzic Piotr Mazur, Maciek Cylupa i Łukasz Zakrzewski. Mazur sprawił największą niespodziankę i wyeliminował Hartwiga przechodząc do półfinałów, dołączając do Szymika, Zajączkowskiego i Cylupy.
Drugiego dnia, przy opadach deszczu i obniżającej się temperaturze, w półfinałach Cylupa pokonał 2-0 Mazura, a Szymik po zaciętej walce wyeliminował Zajączkowskiego wygrywając 2-1. W meczu o 3 miejsce Mazur znów był o krok od sprawienia niespodzianki i pokonania Zajączkowskiego, ale mimo prowadzenia w ostatnim wyścigu uległ 1-2.
W finale Szymik bezlitośnie wykorzystał błędy Cylupy i wygrał 2-0, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w regatach Polish Match Tour i regatach zaliczanych do rankingu Pucharu Świata. Zwycięzcy startowali w składzie Szymon Szymik, Oskar Śleziona i Zdzisław Szuta.

Pełne wyniki:
Act1 (30.4-1.05)
1 Zajaczkowski (PMT Tech Team)
2 Pawluk (turbodeal.pl/PMT Team)
3 Hartwig (Hartwig Match Team)
3 Szymik (PMT Szymik Racing)
5 Zakrzewski (Rocket Fuel)
5 Sadowski (PG Racing meczowe.pl)
7 Cylupa (PMT - MT Partners)
8 Tunski (ERMA Sailing Team)
9 Sleziona (Śleziona Racing)
10 Wyrabkiewicz (AMT Studio)
11 Mazur (LLOST)
11 Wrzosek (Cost Care Racing)


Act2 (2-3.05)
1 Szymik (PMT Szymik Racing)
2 Cylupa (PMT - MT Partners)
3 Zajaczkowski (PMT Tech Team)
4 Mazur (LLOST
5 Hartwig (Hartwig Match Team)
5 Zakrzewski (Rocket Fuel)
7 Wyrabkiewicz (AMT Studio)
7 Sadowski (PG Racing meczowe.pl)
9 Pawluk (turbodeal.pl/PMT Team)
10 Tunski (ERMA Sailing Team)
11 Sleziona (Śleziona Racing)
12 Wrzosek (Cost Care Racing)

Organizatorami regat byli YKP Bielsko i MT Partners – organizator całego cyklu.

Kolejne regaty z cyklu Polish Match Tour odbędą się w dniach 10-12 czerwca również na jeziorze Żywieckim. Będą to już 40 regaty w pięcioletniej historii cyklu i będą miały wyższy współczynnik Pucharu Świata Grade3.

Wyniki i przebieg regat na bieżąco można śledzić na oficjalnej stronie regat www.polishmatch.pl oraz na profilu Polish Match Tour na facebooku.

wypowiedz się na FORUM
NEWS
 
5.19Polscy Match Racerzy Atakują
5.18Katamarany
5.16Oiler Cup
5.9Żeglarskie mistrzostwa Polski firm budowlanych.
5.9Omega Cup Wdzydze - Otwarcie sezonu
5.7Igrzyska Olimpijskie 2016
5.6Polish Match Tour – pierwsze rozstrzygnięcia!
5.1Zakończyły się regaty o Puchar ARKI
5.1Puchar Arki 2011
4.29Puchar Świata - Hyeres
4.29Zaczyna się piąty sezon POLISH MATCH TOUR. Dwie imprezy na początek!
4.29VI Puchar KS Zatoka Puck
4.206th Université de Nantes Sailing
4.19V Regaty - Memoriał Kpt. Jacka Pawluka / Zawiadomienie
4.19Puchar Komandora JKMW Kotwica
 
© Copyright 2001-2010   sails.pl team
email: do@sails.plhosted by  © no1
Stronę wygenerowano w czasie: 0.090677022934s