Start!  |   Wydarzenia  |   Pliki  |   Video  |   Forum  |   Szkolenie  |   Galeria  |   Zawodnicy  |   Linki  |   O nas
21.3.2023

 


14:55:00 29.4.2011
Zaczyna się piąty sezon POLISH MATCH TOUR. Dwie imprezy na początek!  //  Polish Match Tour


Chcesz dostawać powiadomienia o nowych artykułach na sails.pl?
Kilknij tutaj!!!

   W ciągu 5 dni długiego majowego weekendu odbędą się dwie imprezy otwierające cykl Polish Match Tour. Obie zaliczane będą do rankingu Pucharu Świata Międzynarodowej Federacji Żeglarskiej ISAF. Pierwsza impreza odbędzie się od 30 kwietnia do 1 maja, druga zacznie się 2 maja i potrwa 2 dni. Regaty odbędą się na jeziorze Żywieckim w pobliżu zapory w Tresnej z bazą regat w Yacht Klubie Polski Bielsko.

Match racing to najbardziej widowiskowa i dynamiczna formuła regat żeglarskich. Zawody polegają na krótkich kilkunastominutowych wyścigach jeden na jednego. W tej samej formule rozgrywa się prestiżowe regaty o Puchar Ameryki i World Match Tour. O wynikach decyduje system eliminacji oparty na zasadzie walki każdy z każdym, zakończony fazami play-off prowadzącymi do finału. Wyścigi rozgrywane są bardzo blisko brzegu – widzowie mogą bardzo dokładnie śledzić ich przebieg.

W najbliższych regatach weźmie udział 12 załóg z Niemiec i Polski. Celem zawodników będzie zgromadzenie jak największej ilości punktów do rankingu Pucharu Świata oraz uzyskanie kwalifikacji do regat Zywiec Match Race grade3, które odbędą się 10-12 czerwca w tym samym miejscu.

„Nowy sezon, już piąty w historii Polish Match Tour zaczynamy w Żywcu, naszej nowej bazie, którą tworzymy przy współpracy z Yacht Klubem Polski w Bielsku. Zaczynamy od razu dwoma imprezami i to w doskonałej obsadzie. Mamy aż 2 zawodników z czołowej 100 rankingu Pucharu Świata w tym załogę Szymona Szymika z Bielska, oraz gości z Niemiec. Ponadto w regatach wezmą udział czołowi Polscy zawodnicy jak Marek Stańczyk, Dominik Niśkiewicz i Kuba Pawluk – klasyfikowani na 37 miejscu na świecie czy medalista Mistrzostw Świata i Europy w bojerach – Łukasz Zakrzewski. Na pewno nie zabraknie emocji i mamy nadzieje ze otwarcie sezonu wypadnie pomyślnie. Serdecznie zapraszamy do bazy YKP w Tresnej skąd będzie można obserwować zmagania na wodzie” – zaprasza Maciej Cylupa, organizator regat.

Start do pierwszego wyścigu odbędzie się w sobotę, 30 kwietnia o godz. 10.00, natomiast zakończenie zostało zaplanowane na wtorek, ok. godz. 16.00. Wyścigi zostaną rozegrane na czterech specjalnie przygotowanych, profesjonalnych trzyosobowych jachtach Match650 produkcji stoczni Skipper Yachts – łodzie długości 6,5 metra wyposażone są w żagle o łącznej powierzchni 62m2. Organizatorzy regat zapraszają wszystkich miłośników żeglarstwa już w piątek 29 kwietnia od godziny 14.00 do oglądania oficjalnych treningów.
Organizatorami regat są YKP Bielsko i MT Partners – organizator całego cyklu.

Wyniki i przebieg regat na bieżąco można śledzić na oficjalnej stronie regat www.polishmatch.pl

-----------------------------------------------------
Polish Match Tour to pierwszy i jedyny w historii polskiego żeglarstwa cykl regat meczowych rozgrywany od 2007 roku. W sezonie 2011 cykl składa się 9 imprez Pucharu Świata, rozgrywanych na akwenach całego kraju. W 2011 r. rozgrywana jest piąta edycja cyklu. Polish Match Tour jest organizatorem największej imprezy meczowej w historii Polski, europejskiego finału Pucharu Narodów ISAF w Gdyni w dniach 20-23 lipca 2011. Organizatorem całego cyklu jest firma MT Partners. Regaty objęte są patronatem Ministra Sportu. Partnerami cyklu są Subaru Import Polska, Kasa Stefczyka, żaglownia Apollo Sails, Murator Expo – organizator targów Wiatr i Woda, SLAM – partner odzieżowy. Patronami medialnymi tegorocznej edycji są portal Onet.pl, Eurosport.pl, magazyn Żagle oraz serwisy internetowe www.zagle.com.pl i www.sails.pl. Więcej informacji oraz relacje na żywo można śledzić na oficjalnej stronie cyklu, pod adresem: www.polishmatch.pl.

wypowiedz się na FORUM
NEWS
 
5.19Polscy Match Racerzy Atakują
5.18Katamarany
5.16Oiler Cup
5.9Żeglarskie mistrzostwa Polski firm budowlanych.
5.9Omega Cup Wdzydze - Otwarcie sezonu
5.7Igrzyska Olimpijskie 2016
5.6Polish Match Tour – pierwsze rozstrzygnięcia!
5.1Zakończyły się regaty o Puchar ARKI
5.1Puchar Arki 2011
4.29Puchar Świata - Hyeres
4.29Zaczyna się piąty sezon POLISH MATCH TOUR. Dwie imprezy na początek!
4.29VI Puchar KS Zatoka Puck
4.206th Université de Nantes Sailing
4.19V Regaty - Memoriał Kpt. Jacka Pawluka / Zawiadomienie
4.19Puchar Komandora JKMW Kotwica
 
© Copyright 2001-2010   sails.pl team
email: do@sails.plhosted by  © no1
Stronę wygenerowano w czasie: 0.0899250507355s