Start!  |   Wydarzenia  |   Pliki  |   Video  |   Forum  |   Szkolenie  |   Galeria  |   Zawodnicy  |   Linki  |   O nas
21.3.2023

 


11:58:00 22.3.2011
Klasa żeglarska Gimnazjum Sportowego nr 3 w Sopocie - jedyna taka w Polsce.  //  Inne informacje 2010


Chcesz dostawać powiadomienia o nowych artykułach na sails.pl?
Kilknij tutaj!!!

  

Od kilku lat widać w Polsce wyraźny wzrost zainteresowania żeglarstwem. Ta dyscyplina sportu dzięki staraniom władz miasta Sopotu i sopockiemu środowisku żeglarskiemu staje się  mniej elitarna, jest bardziej dostępna dla wszystkich. Pięć lat temu powstała pierwsza klasa żeglarska w Sopocie. W sezonie młodzież w ramach lekcji w-f żegluje 10 godzin tygodniowo na deskach i katamaranach. Zimą uczniowie mają również 10 godzin wychowania fizycznego wzbogaconego o zajęcia teoretyczne z żeglarstwa. Uczniowie po trzeciej klasie gimnazjum mają możliwość uzyskania patentu żeglarza jachtowego.

Na koniec roku szkolnego młodzież bierze udział w obozie żeglarskim oraz w regatach o mistrzostwo szkoły.

Projekt nie tylko jest kontynuowany, ale w formie zapoznania się z żeglarstwem został również rozszerzony na wszystkie pierwsze klasy gimnazjalne w Sopocie. Koordynatorem i prowadzącym zajęcia jest również Gimnazjum nr 3.

Obecnie trwa nabór i zachęcamy szóstoklasistów do zapisów do klasy żeglarskiej gdzie jest możliwość poznania tak pięknej dyscypliny sportu jaką jest żeglarstwo, które może zostać wielką pasją na całe życie.

Przy rekrutacji doświadczenie żeglarskie ucznia będzie zaletą  pomocną w dalszej nauce, ale nie będzie koniecznym warunkiem do przyjęcia do gimnazjum. Uczeń mający doświadczenie zawodnicze lub rekreacyjne będzie miał możliwość rozwijania swoich żeglarskich umiejętności poprzez zindywidualizowanie zadań. Natomiast uczeń stawiający pierwsze kroki będzie miał możliwość poznania, czym jest żeglarstwo, nauczenia się żeglowania i poznania wszystkich aspektów z nim związanych.

Nauczycielami żeglarstwa są trenerzy z wieloletnim doświadczeniem i praktyką w swojej dziedzinie. Potrafią nauczyć żeglować oraz potrafią wyszkolić przyszłych zawodników. Posiadają własne długoletnie doświadczenie zawodnicze dzięki czemu bardzo dobrze znają specyfikę tego fascynującego sportu. Tymi nauczycielami są: Paweł Solecki, Michał Pietrosiuk, Jacek Noetzel.

Podmiotami prowadzącymi projekt żeglarski są: Gimnazjum Sportowe nr 3, Urząd Miasta Sopotu, kluby żeglarskie: SKŻ i Navigo, WOPR, PZŻ.

Więcej informacji na: http://www.katamaran.sopot.pl/gimnazjum.htm

KONTAKT: Zespół Szkół Nr 3 w Sopocie,
ul.Haffnera 55, tel. (058) 551-01-11
lub 0503114384,
katamaran@sopot.pl

 

 

wypowiedz się na FORUM
NEWS
 
5.19Polscy Match Racerzy Atakują
5.18Katamarany
5.16Oiler Cup
5.9Żeglarskie mistrzostwa Polski firm budowlanych.
5.9Omega Cup Wdzydze - Otwarcie sezonu
5.7Igrzyska Olimpijskie 2016
5.6Polish Match Tour – pierwsze rozstrzygnięcia!
5.1Zakończyły się regaty o Puchar ARKI
5.1Puchar Arki 2011
4.29Puchar Świata - Hyeres
4.29Zaczyna się piąty sezon POLISH MATCH TOUR. Dwie imprezy na początek!
4.29VI Puchar KS Zatoka Puck
4.206th Université de Nantes Sailing
4.19V Regaty - Memoriał Kpt. Jacka Pawluka / Zawiadomienie
4.19Puchar Komandora JKMW Kotwica
 
© Copyright 2001-2010   sails.pl team
email: do@sails.plhosted by  © no1
Stronę wygenerowano w czasie: 0.0767600536346s