Start!  |   Wydarzenia  |   Pliki  |   Video  |   Forum  |   Szkolenie  |   Galeria  |   Zawodnicy  |   Linki  |   O nas
26.3.2019

 


17:57:00 27.6.2010


Chcesz dostawać powiadomienia o nowych artykułach na sails.pl?
Kilknij tutaj!!!

   W Sopocie rozpoczęły się największe tegoroczne regaty windsurfingowe w naszym kraju – Sopot Ergo Hestia Windsurfing Festiwal, w ramach którego odbędą się Mistrzostwa Europy Juniorów i Seniorów w olimpijskiej klasie RS:X. Na niemal dwa tygodnie nadbałtycki kurort zamieni się w światową stolicę windsurfingu. Młodsza część najlepszych deskarzy klasy RS:X już dotarła do Sopotu.

Windsurfingowy festiwal rozpoczyna się od rywalizacji juniorów. Swoją gotowość do walki o tytuły Mistrzów Europy zgłosiło aż 110 deskarzy z 18 krajów – w tym z Hiszpanii, Danii, Grecji, Hong Kongu, Izraela, Niemiec, Turcji czy Wielkiej Brytanii. W sobotni wieczór, przy otwierającym imprezę ognisku, wszystkich zawodników oficjalnie przywitał komandor Sopockiego Klubu Żeglarskiego Hestia Sopot – Piotr Hlavaty.

Pierwsze wyścigi miały odbyć się w niedzielę, niestety plany organizatorów popsuł zbyt słaby wiatr. Cały dzień upłynął dekarzom dość leniwie na lądzie. Mieli więc czas na nadrobienie wszelkich zaległości – niektórzy naprawiali uszkodzone sprzęty, inni dopełniali ostatnich rejestracyjnych formalności. Zdecydowana większość korzystała jednak z uroków pięknej słonecznej pogody. Po południu wielu dało się porwać mundialowemu szaleństwu. Jedynie komisja sędziowska dzielnie walczyła na wodzie o wiatr, który niestety do końca dnia nie pojawił się nad sopockim akwenem. Oby poniedziałek przyniósł deskarzom lepszą, pod względem żeglarskim, pogodę.

Aleksandra Waśko

wypowiedz się na FORUM
NEWS
 
5.19Polscy Match Racerzy Atakują
5.18Katamarany
5.16Oiler Cup
5.9Żeglarskie mistrzostwa Polski firm budowlanych.
5.9Omega Cup Wdzydze - Otwarcie sezonu
5.7Igrzyska Olimpijskie 2016
5.6Polish Match Tour – pierwsze rozstrzygnięcia!
5.1Zakończyły się regaty o Puchar ARKI
5.1Puchar Arki 2011
4.29Puchar Świata - Hyeres
4.29Zaczyna się piąty sezon POLISH MATCH TOUR. Dwie imprezy na początek!
4.29VI Puchar KS Zatoka Puck
4.206th Université de Nantes Sailing
4.19V Regaty - Memoriał Kpt. Jacka Pawluka / Zawiadomienie
4.19Puchar Komandora JKMW Kotwica
 
© Copyright 2001-2010   sails.pl team
email: do@sails.plhosted by  © no1
Stronę wygenerowano w czasie: 0.175987005234s