Start!  |   Wydarzenia  |   Pliki  |   Video  |   Forum  |   Szkolenie  |   Galeria  |   Zawodnicy  |   Linki  |   O nas
17.9.2019

 


08:23:00 19.8.2009
Przemysław Tarnacki wygrywa w Gdyni!  //  Polish Match Tour 2009


Chcesz dostawać powiadomienia o nowych artykułach na sails.pl?
Kilknij tutaj!!!

   Załoga Tarnacki Racing zwyciężyła w zakończonych regatach Gdynia Match Race Grade 3 zaliczanych do rankingu Pucharu Świata Międzynarodowej Federacji Żeglarskiej ISAF. Była to dziesiąta impreza w ramach Polish Match Tour 2009 – trzeciej edycji pierwszego cyklu regat meczowych Pucharu Świata w Polsce. W regatach udział wzięło 12 załóg z Polski, Niemiec i Francji. Zawody rozegrano na wodach Zatoki Gdańskiej w rejonie Skweru Kościuszki i Mariny Gdynia.

  Pierwszego dnia regat rozegrano eliminacje w dwóch grupach po 6 zespołów. W grupie A od samego początku bardzo dużą niespodzianką była doskonała postawa Michała Strusińskiego, który wygrał swoje 3 pierwsze wyścigi z faworytami regat: Tarnackim, Przybylskim i Gurgelem. Strusiński prawo startu w tych regatach uzyskał zajmując 3 miejsce w kwalifikacjach, które odbyły się tydzień wcześniej także w Gdyni. Ponadto awans do drugiej rundy uzyskali Gurgel i Szymik. Niespodziewanie z grupy A awansu do ćwierćfinałów nie uzyskali faworyzowani Patryk Zbroja i Piotr Przybylski. W grupie B faworytem był Artur Pomorski, który bez porażki awansował do ćwierćfinałów. W eliminacjach odpadły załogi Romaina Baggio z Francji oraz Zuzanny Gładysz, której nie udało się wygrać żadnego wyścigu. Do ćwierćfinałów z 3 wygranymi awansowali Pawluk, Zajączkowski i Pic. W dodatkowej serii wyścigów o miejsca 9-12 najlepszym okazał się Romain Baggio z Francji.

  Drugi dzień rozpoczął się od rozegrania ćwierćfinałów. Swoje pojedynki rozgrywane do 2 zwycięstw wygrali Tarnacki (2-0 z Pic), Szymik (2-0 z Zajączkowskim), Gurgel (2-0 z Pomorskim) i Pawluk (2-1 ze Strusińskim). Następnie rozegrano pojedynki półfinałowe. W pierwszej parze Tarnacki uporał się 2-0 z groźnym Maxem Gurgelem z Niemiec. Drugi pojedynek dostarczył wiele emocji tłumnie zgromadzonym na Skwerze Kościuszki kibicom. W końcu po 3 wyścigach awans do finalu zapewnił sobie Szymik pokonując Kube Pawluka 2-1.
  Maly finał to znowu wiele emocji tym bardziej, że silne i nagle podmuchy wiatru powodowały wiele problemów dla zawodników. Lepszym od Pawluka okazał się Max Gurgel i zajął 3 miejsce w regatach.   Finał to zacięte 2 pierwsze wyścigi pomiędzy Tarnackim i Szymikiem i remis 1-1. Jednak w kolejnych dwóch zdecydowanie lepszym jest bardziej doświadczony Tarnacki i finał kończy się wynikiem 3-1. Zwycięska załoga płynęła w składzie Przemysław Tarnacki, Łukasz Wosiński i Przemysław Płociennik.

 Przemysław Tarnacki: Początek regat nie był pomyślny – przegrany wyścig, ale jak się potem okazało był to jeden z tylko dwóch przegranych wyścigów w całych regatach. Płynęliśmy w naszym pierwszym składzie z Łukaszem i Przemkiem, których chcę bardzo podziękowąć – pływanie w stałej dobrej załodze w meczach jest kluczowe. Warunki były bardzo ciężkie, trudna taktyka tu przy porcie w Gdyni, trzeba było cały czas zachowywać maksymalną czujność. Za to widowisko na pewno było doskonałe. Skład finały mógł być zaskoczeniem, ale bardzo cenie Szymona bo szybko pływa, taktycznie coraz lepiej i myślę, że wynik finału nie oddaje walki jaką musieliśmy stoczyć. Do zobaczenia za 3 tygodnie na Zegrzu.

 Szymon Szymik: Jesteśmy bardzo szczęśliwi i bardzo zmęczeni. Duże zmiany wiatru, mocne szkwały to bardzo wymagające warunki. Trzeba było być bardzo czujnym i pilnować przeciwnika od początku do końca. Zabrakło nam w finale trochę masy i siły – przy tak silnym wietrze jednak mamy trochę braków w przygotowaniu. Tak czy inaczej to nasz największy sukces w meczach i to nas bardzo bardzo cieszy. Za tydzień Olsztyn!. Max Gurgel: To mój drugi start w Polsce, pierwszy raz w zeszłym roku w Warszawie. Jesteśmy bardzo zadowoleni z regat, z pływania i naprawde doskonałej organizacji – to świetny cykl. Te regaty z komentatorem, kamerami online na każdym jachcie i doskonałą obsługą to poziom który nie często spotyka się na regatach w Europie, tym bardziej grade3. Obserwuje to co się dzieje na scenie meczowej w Polsce i mogę powiedzieć, że jest ona już chyba większa niż w Niemczech, nie żartuje! Macie coraz wiecej dobrych gości zagranicznych tu w Polsce, poziom Polaków stale się bardzo podnosi – dzisiaj musieliśmy naprawde mocno walczyć. Za tydzień stratujemy z nową załogą w Sopocie, mamy 2 nowych człónków zespołu z doświadczeniem z dużych łódek.  Tu startowaliśmy w mieszanej załodze, z Kają Morawiec i muszę powiedzieć, że spisała się na medal – doskonała praca i świetne żeglowanie. Do zobaczenia!.

 Kompletne wyniki regat:
1. Przemek Tarnacki – Tarnacki Racing
2. Szymon Szymik – Szymik Racing / PMT Fans
3. Max Gurgel - Niemcy
4. Kuba Pawluk – PMT Team
5. Artur Pomorski - Tradewinds
6. Michał Strusiński – PMT Tech Team
7. Tobiasz Zajączkowski – PMT Tech Team
8. Kasia Pic – Ladies PMT Team
9. Romain Baggio – Cezeaux Match Team - Francja
10. Patryk Zbroja – Zbroja Yacht Racing
11. Zuzanna Gładysz – PMT Mama Team
12. Piotr Przybylski – KS Iskra AMW Gdynia

    Dla kibiców przygotowano liczne atrakcje: m.in. komentarz na żywo czy przekaz obrazu z kamer zamontowanych na jachtach na ekrany Orion LCD na brzegu.   Organizatorami regat byli YKP Gdynia i MT Partners – organizator całego cyklu.
  Kolejne regaty 22-23 sierpnia w Olsztynie: FROM Olsztyn Match Race 2009.

Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie regat www.polishmatch.pl.

Polish Match Tour to pierwszy i jedyny w historii polskiego żeglarstwa cykl regat meczowych, na który składa się 12 imprez Pucharu Polski, rozgrywanych na akwenach całego kraju. Najlepszych 8 zawodników Pucharu weźmie udział w Meczowych Mistrzostwach Polski, które odbędą się we wrześniu br. w Nieporęcie. Regaty  zaliczane są do rankingu Pucharu Świata ISAF. W 2009 r. rozgrywana jest trzecia edycja cyklu.

Organizatorem całego cyklu jest firma MT Partners. Regaty objęte są patronatem Ministra Sportu. Sponsorem Polish Match Tour jest Subaru Import Polska Sp. z o.o.

Partnerami cyklu są stocznia Skipper Yachts, żaglownia Apollo Sails, Murator Expo – organizator targów Wiatr i Woda, HenriLloyd – partner odzieżowy, BDP-AL Yachting – czartery i szkolenia żaglarskie, SIGMA ProCentrum – dostawca światowej klasy sprzetu fotograficznego oraz ORION – producent i dostawca telewizorów LCD.

Patronami medialnymi tegorocznej edycji są portal Onet.pl, Eurosport.pl, dziennik Przegląd Sportowy, magazyn Żagle oraz serwisy internetowe www.zagle.com.pl i www.sails.pl.

Więcej informacji oraz relacje na żywo można śledzić na oficjalnej stronie cyklu, pod adresem:  www.polishmatch.pl.

Dalszych informacji udziela: Maciej Cylupa – tel. 783 00 83 83; biuro@polishmatch.pl

wypowiedz się na FORUM
NEWS
 
5.19Polscy Match Racerzy Atakują
5.18Katamarany
5.16Oiler Cup
5.9Żeglarskie mistrzostwa Polski firm budowlanych.
5.9Omega Cup Wdzydze - Otwarcie sezonu
5.7Igrzyska Olimpijskie 2016
5.6Polish Match Tour – pierwsze rozstrzygnięcia!
5.1Zakończyły się regaty o Puchar ARKI
5.1Puchar Arki 2011
4.29Puchar Świata - Hyeres
4.29Zaczyna się piąty sezon POLISH MATCH TOUR. Dwie imprezy na początek!
4.29VI Puchar KS Zatoka Puck
4.206th Université de Nantes Sailing
4.19V Regaty - Memoriał Kpt. Jacka Pawluka / Zawiadomienie
4.19Puchar Komandora JKMW Kotwica
 
© Copyright 2001-2010   sails.pl team
email: do@sails.plhosted by  © no1
Stronę wygenerowano w czasie: 0.21071600914s