Start!  |   Wydarzenia  |   Pliki  |   Video  |   Forum  |   Szkolenie  |   Galeria  |   Zawodnicy  |   Linki  |   O nas
17.9.2019

 


09:48:00 11.8.2009
Sawicki wygrywa regaty w Gdyni  //  Polish Match Tour 2009


Chcesz dostawać powiadomienia o nowych artykułach na sails.pl?
Kilknij tutaj!!!

   INFORMACJA PRASOWA Gdynia, 11 sierpnia 2009<
br>

Sawicki wygrywa regaty w Gdyni

W dniach 8 i 9 sierpnia odbyły się regaty Gdynia Match Race Qualifier zaliczane do rankingu Pucharu Świata Międzynarodowej Federacji Żeglarskiej ISAF. Była to jednocześnie dziewiąta impreza w ramach Polish Match Tour 2009 -- trzeciej edycji pierwszego cyklu regat meczowych Pucharu Świata w Polsce. Zwycięzcą został Rafał Sawicki z YKP Gdynia, który nie przegrał żadnego wyścigu w tych regatach.

Pierwszego dnia mimo początkowych problemów z wiatrem udało się rozegrać eliminacje w grupach. Zgodnie z oczekiwaniami faworyci nie zawodzili zajmując czołowe miejsca w grupach. Sawicki, Szymik, Pawluk, Zbroja, Pomorski pewnie awansowali. Dobrą postawą zaskoczył Michał Strusiński dla którego był to drugi start w regatach meczowych PMT. Aby wyłonić 2 pozostałych ćwierćfinalistów koniecznym było rozegranie dogrywki między Gładysz, Wyrąbkiewiczem i Muszyńskim. Dogrywka także zakończyła się remisem wiec o awansie zdecydowało losowanie. I tu ogromnym pechowcem okazał się niestety dobrze spisujący się w wyścigach Szymon Muszyński.

Na koniec dnia rozegrano jeszcze dodatkowe wyścigi o miejsca od 9 do 12.

Niedziela powitała uczestników również doskonałą pogodą i umiarkowanym wschodnim wiatrem. Pojedynki ćwierćfinałowe przyniosły wiele emocji i niespodziewanych rezultatów. Pewnie swoje pojedynki wygrali Sawicki 2-0 z Gładysz i Szymik 2-0 z Wyrąbkiewiczem. Niespodziewanie Kuba Pawluk pokonał zwycięzce eliminacji i wyżej sklasyfikowanego Patryka Zbroje. Największą niespodzianką była wygrana Michała Strusińskiego nad Arturem Pomorskim. 3 bardzo zacięte pojedynki, emocje do samego końca i wygrana 2-1 na korzyść Mistrza Europy juniorów w klasie Finn.

Półfinały to znów pewna wygrana Sawickiego nad Strusińskim i zacięty pojedynek Szymik -- Pawluk z którego zwycięskim wychodzi coraz lepiej radzący sobie Szymon Szymik. Mimo ogromnych postępów Szymik nie dał rady jednak Sawickiemu w finale dość gładko ulegając 0-3.

W małym finale Pawluk prowadząć w decydującym wyścigu popełnia fatalny błąd na ostatnim boku na wiatr i przegrywa walkę o miejsce na podium. 3 miejsce zajmuje sensacyjnie Michał Strusiński i zdobywa prawo startu w kolejnych regatach o wyższym współczynniku Grade 3, które odbędą się także w Gdyni.

Zwycięska załoga YKP Gdynia płynęła w swoim pierwszym składzie Rafał Sawicki, Przemek Zagórski i Piotr Szwoch.

Rafał Sawicki: "Tym razem musze przyznać, że poszło nam bardzo lekko, jakoś łatwo i przyjemnie, ale może dlatego że byliśmy u siebie. Nie byliśmy za bardzo gościnni ale też nasi przeciwnicy o dziwo nie chcieli zbyśmy byli zbytnio gościnni J. Lubie to robić, kocham pływać, ostatni miesiąc udało się wystartować, aż 4 razy i chyba wypracowaliśmy niezłą formę. Ale najważniejsze będą Mistrzostwa Polski we wrześniu, mam nadzieję że przygotujemy się do nich jeszcze lepiej."

Końcowa klasyfikacja regat:

1. Rafał Sawicki - YKP Gdynia
2. Szymon Szymik - Szymik Racing/PMT Fans
3. Michał Strusiński -- PMT Tech Team
4. Kuba Pawluk -- PMT Team
5. Patryk Zbroja
6. Artur Pomorski -- Tradewinds
7. Tomasz Wyrąbkiewicz
7. Zuzanna Gładysz -- PMT / Mama Team
9. Maja Czarniawska
10. Kasia Pic -- Ladies PMT Team
10. Krzysztof Żełudziewicz
12. Szymon Muszyński -- simondesigner.com

Wyniki i przebieg regat na bieżąco można śledzić na oficjalnej stronie regat www.polishmatch.pl .

Regaty zorganizowali YKP Gdynia i MT Partners. Regaty były częścią targów Wiatr i Woda na Wodzie które odybyły się w marinie Gdynia.

Kolejne regaty to Gdynia Match Race Grade3 w obsadzie międzynarodowej i czołowymi polskimi zawodnikami. Baza regat będzie również Akwarium Gdyńskie na końcu Skweru Kościuszki. Akwen również ten sam przy marinie Gdynia i Skwerze Kościuszki. Treningi już w piątek 14 sierpnia, wyścigi 15 i 16 sierpnia od godziny 10 rano. Zapraszamy.

Polish Match Tour to pierwszy i jedyny w historii polskiego żeglarstwa cykl regat meczowych, na który składa się 12 imprez Pucharu Polski, rozgrywanych na akwenach całego kraju. Najlepszych 8 zawodników Pucharu weźmie udział w Meczowych Mistrzostwach Polski, które odbędą się we wrześniu br. w Nieporęcie. Regaty zaliczane są do rankingu Pucharu Świata ISAF. W 2009 r. rozgrywana jest trzecia edycja cyklu.

Organizatorem całego cyklu jest firma MT Partners. Regaty objęte są patronatem Ministra Sportu.

Sponsorem Polish Match Tour jest Subaru Import Polska Sp. z o.o.

Partnerami cyklu są stocznia Skipper Yachts, żaglownia Apollo Sails, Murator Expo -- organizator targów Wiatr i Woda, HenriLloyd -- partner odzieżowy, BDP-AL Yachting -- czartery i szkolenia żaglarskie, SIGMA ProCentrum -- dostawca światowej klasy sprzetu fotograficznego oraz ORION -- producent i dostawca telewizorów LCD.

Patronami medialnymi tegorocznej edycji są portal Onet.pl, Eurosport.pl, dziennik Przegląd Sportowy, magazyn Żagle oraz serwisy internetowe www.zagle.com.pl i www.sails.pl .

Więcej informacji oraz relacje na żywo można śledzić na oficjalnej stronie cyklu, pod adresem: _ www.polishmatch.pl_ .

_*Dalszych informacji udziela*_*:* Maciej Cylupa -- tel. 783 00 83 83; biuro@polishmatch.pl

wypowiedz się na FORUM
NEWS
 
5.19Polscy Match Racerzy Atakują
5.18Katamarany
5.16Oiler Cup
5.9Żeglarskie mistrzostwa Polski firm budowlanych.
5.9Omega Cup Wdzydze - Otwarcie sezonu
5.7Igrzyska Olimpijskie 2016
5.6Polish Match Tour – pierwsze rozstrzygnięcia!
5.1Zakończyły się regaty o Puchar ARKI
5.1Puchar Arki 2011
4.29Puchar Świata - Hyeres
4.29Zaczyna się piąty sezon POLISH MATCH TOUR. Dwie imprezy na początek!
4.29VI Puchar KS Zatoka Puck
4.206th Université de Nantes Sailing
4.19V Regaty - Memoriał Kpt. Jacka Pawluka / Zawiadomienie
4.19Puchar Komandora JKMW Kotwica
 
© Copyright 2001-2010   sails.pl team
email: do@sails.plhosted by  © no1
Stronę wygenerowano w czasie: 0.149078130722s