Start!  |   Wydarzenia  |   Pliki  |   Video  |   Forum  |   Szkolenie  |   Galeria  |   Zawodnicy  |   Linki  |   O nas
26.3.2019

 


12:59:00 6.8.2009
Kolejny wspaniały dzień!  //  Mistrzostwa Europy FWC


Chcesz dostawać powiadomienia o nowych artykułach na sails.pl?
Kilknij tutaj!!!

   Drugi dzień sopockich Mistrzostw Europy Formuły Windsurfing, mimo początkowo niezbyt optymistycznej prognozy, przyniósł piękną żeglarską pogodę. Podobnie jak wczoraj, udało się rozegrać maksymalną liczbę biegów.

Jako pierwsze na wodzie znalazły się dzisiaj panie. Świetnie w porannym biegu popłynęła zawodniczka z Estonii Maarja Niinemets, która jednak nie zdołała zmienić na prowadzeniu obrończyni tytułu – Marty Hlavaty. W rywalizacji mężczyzn po dzisiejszych pierwszych dwóch biegach, mimo kolizji i karnego kółka, na pierwszym miejscu utrzymał się Przemek Miarczyński.

Po krótkiej przerwie, o 14 zawodnicy wrócili na wodę, by rozegrać kolejne dwa wyścigi. Wiatr po południu przybrał jeszcze bardziej na sile, więc zawodnicy mieli wyśmienite warunki do ścigania. – Pływało się super. Warunki mieliśmy na prawdę fantastyczne – wiatr do 15 węzłów i słońce, co jest nawet zaskakujące jak na Sopot. Przez dwa dni udało nam się rozegrać maksymalną ilość wyścigów. Jest pięknie – opowiadała po wyścigach prowadząca w klasyfikacji kobiet Marta Hlavaty. – Dziś bardzo dobrze radziła sobie Estonka, wygrała nawet jeden wyścig. Ale cieszę się z tego, bo mnie to zawsze motywuje, by jeszcze mocniej się przyłożyć w kolejnych startach – dodała Marta. Na drugiej pozycji po dzisiejszych czterech wyścigach znalazła się Estonka Maarja Niinemets, a na trzeciej Sarah Hebert.

W rywalizacji mężczyzn na pierwszym miejscu pozostał Przemek Miarczyński. Najlepszym w klasyfikacji „youth” jest Jacek Piasecki, który też jest najmłodszym uczestnikiem w stawce. Zaś w rywalizacji „masters” na czele tabeli pozostaje Steve Allen.

Jeśli wierzyć prognozom, jutro czeka nas kolejny dobry, wietrzny dzień. Oby!

Aleksandra Waśko

wypowiedz się na FORUM
NEWS
 
5.19Polscy Match Racerzy Atakują
5.18Katamarany
5.16Oiler Cup
5.9Żeglarskie mistrzostwa Polski firm budowlanych.
5.9Omega Cup Wdzydze - Otwarcie sezonu
5.7Igrzyska Olimpijskie 2016
5.6Polish Match Tour – pierwsze rozstrzygnięcia!
5.1Zakończyły się regaty o Puchar ARKI
5.1Puchar Arki 2011
4.29Puchar Świata - Hyeres
4.29Zaczyna się piąty sezon POLISH MATCH TOUR. Dwie imprezy na początek!
4.29VI Puchar KS Zatoka Puck
4.206th Université de Nantes Sailing
4.19V Regaty - Memoriał Kpt. Jacka Pawluka / Zawiadomienie
4.19Puchar Komandora JKMW Kotwica
 
© Copyright 2001-2010   sails.pl team
email: do@sails.plhosted by  © no1
Stronę wygenerowano w czasie: 0.148643016815s