Start!  |   Wydarzenia  |   Pliki  |   Video  |   Forum  |   Szkolenie  |   Galeria  |   Zawodnicy  |   Linki  |   O nas
5.6.2020

 


11:20:00 3.8.2009
Mistrzostwa Swiata klasy Star. Varberg , Szwecja  //  Inne informacje 2009


Chcesz dostawać powiadomienia o nowych artykułach na sails.pl?
Kilknij tutaj!!!

  

Na Mistrzostwach Świata klasy Star w szwedzkim Varbergu nasza załoga Mateusz Kusznierewicz i Dominik Życki prowadzi po pierwszym dniu. Panowie pewnie wygrali pierwszy wyścig - nie dając pozostałym cienia szansy na walkę o pierwsze miejsce.

 

Warunki na akwenie odpowiadały tym z dni treningowych - ustawienia łódki okazały się dokładnie takie jak na treningach. Mała fala - 9-13 węzłów wiatru to warunki w których Polacy żeglują koncertowo.

 

Po dobrym starcie i po wybraniu właściwej strony,  Mateusz  i Dominik odskoczyli od grupy, przez  cały wyścig kontrolując sytuację i nie pozwalając nikomu na  zbytnie oddalanie się. Żeglowali bardzo dobrze taktycznie -realizując założenia ustalone przed wyścigiem z Andy'm Zawieją, w trakcie wyścigu kilkukrotnie zmieniali ustawienia - dostosowując do zmiennych warunków. Z niewielką przewagą wjechali na pierwszy znak, natomiast pierwszy kurs pełny to popis  bardzo dobrej jazdy z wiatrem. Na dolnej bramce było już właściwie ''po wyścigu'. Druga halsówka bez emocji - powiększanie przewagi i mimo niekorzystnej zmiany - wyraźne prowadzenie. Drugi pełny to jazda wręcz koncertowa. Najpierw Mateo i Domino, potem długo nic, potem Frederik Loof, potem długo, długo nic i wreszcie dwóch Niemców i Szwajcarzy.

 

Trzecia halsówka - bez historii, po prostu pełna kontrola i wzajemne się pilnowanie. Frederik starał się jeszcze na samym końcu zabawić w 'match-racing', ale nie zdołał się zbliżyć i ostatecznie kolejność na mecie to:

 

  1. Kusznierewicz/ Życki
  2. Loof/ Tillander
  3. Marazzi/ De Maria

 

Załoga Robert Scheidt/ Bruno Prada- pływająca fantastycznie na treningach - tym razem zupełnie się pogubiła, ostatecznie lądując na 26 miejscu.

Pozostałe polskie załogi niestety nie błysnęły - choć były na to szanse. Arek Wierzbicki/ Krzysztof Pawłowski po dobrym starcie przez długi czas utrzymywali się w okolicach pierwszej trzydziestki (co byłoby bardzo dobrym wynikiem), niestety ostatni wolny i halsówka nie były dla nich pomyślne i efekt to miejsce 61.

 

Drugą załogę - Mariusza i Sebastiana dotknęły problemy techniczne i wycofali się z wyścigu tuż po starcie.

 

 Dziś od rana wisi AP i raczej nie spodziewamy się puszczenia wyścigu. Jest szaro- buro a na wszystkim kładzie się bardzo nieprzyjemny 'kapuśniaczek'.

Łódki czekają gotowe do wyjścia na wyścig ale nikt się raczej nie rusza z przytulnego pomieszczenia klubowego. A kawę mają tu pyszną…J

 

Pozdrowienia z Varbergu

Marek 'Goły' Gałkiewicz

wypowiedz się na FORUM
NEWS
 
5.19Polscy Match Racerzy Atakują
5.18Katamarany
5.16Oiler Cup
5.9Żeglarskie mistrzostwa Polski firm budowlanych.
5.9Omega Cup Wdzydze - Otwarcie sezonu
5.7Igrzyska Olimpijskie 2016
5.6Polish Match Tour – pierwsze rozstrzygnięcia!
5.1Zakończyły się regaty o Puchar ARKI
5.1Puchar Arki 2011
4.29Puchar Świata - Hyeres
4.29Zaczyna się piąty sezon POLISH MATCH TOUR. Dwie imprezy na początek!
4.29VI Puchar KS Zatoka Puck
4.206th Université de Nantes Sailing
4.19V Regaty - Memoriał Kpt. Jacka Pawluka / Zawiadomienie
4.19Puchar Komandora JKMW Kotwica
 
© Copyright 2001-2010   sails.pl team
email: do@sails.plhosted by  © no1
Stronę wygenerowano w czasie: 0.316002845764s