Start!  |   Wydarzenia  |   Pliki  |   Video  |   Forum  |   Szkolenie  |   Galeria  |   Zawodnicy  |   Linki  |   O nas
26.3.2019

 


16:01:00 18.7.2009


Chcesz dostawać powiadomienia o nowych artykułach na sails.pl?
Kilknij tutaj!!!

   Po wczorajszym czekaniu na wiatr, sobotnie ściganie tym razem rozpoczęło się bez większych problemów. O 11 wszyscy zawodnicy byli już na wodzie i czekali na dzisiejsze starty. Przy zmiennym wietrze udało się przeprowadzić trzy wyścigi. – Warunki były dzisiaj bardzo ciężkie, bo wiatr mocno kręcił. Trochę była to taka loteria – pierwsi mogli być ostatnimi, a ostatni pierwsimi i rzeczywiście tak było – opowiadała po wyścigach Marta Hlavaty (SKŻ Hestia Sopot). – Każdego dnia mamy różne warunki i to jest fajne. Mi pływało się dziś super. Byłam trzecia, druga i pierwsza, więc jestem bardzo zadowolona – dodała Marta Hlavaty, która już za dwa tygodnie będzie bronić w Sopocie tytułu Mistrzyni Europy w klasie Formuła Windsurfing.

Po dzisiejszych wyścigach w rywalizacji RS:X’ów na prowadzeniu pozostała Agata Brygoła, Marta Hlavaty utrzymała zaś dobre drugie miejsce. Wśród mężczyzn również bez zmian – na pierwszym miejscu Piotr Myszka, przed pływającym z dnia na dzień coraz lepiej Łukaszem Grodzickim. W rywalizacji juniorów prowadzą Natalia Wójcik i Mateusz Hoppe.

W Raceboardzie, Paweł Frydrychowicz dzięki trzem wygranym wyścigom zastąpił na pierwszym miejscu prowadzącego dotychczas Litwina Gintautasa Bernotasa. W rywalizacji desek Techno 293 z żaglem 6.8 i 7.8 bez zmian. Nadal prowadzą Karolina Ejsmont i Adam Sosnowski, a z większym żaglem Hania Idziak i Łukasz Buderaski.

Natomiast najmłodsi zawodnicy walczący w regatach o Puchar Prezesa Grupy Ergo Hestia, ścigali się dziś w czterech wyścigach. W tych zmiennych warunkach nieco gożej radzili sobie dobrze pływający dotychczas Białorusini, ale i tu na czele bez zmian – wśród dziewcząt na deskach Techno 293 z żaglem 5.5 prowadzi Karolina Lipińska, a wśród chłopców Artiom Dzhavadon.

Dziś jeszcze wspólny grill, a jutro decydujące wyścigi.

Aleksandra Waśko

wypowiedz się na FORUM
NEWS
 
5.19Polscy Match Racerzy Atakują
5.18Katamarany
5.16Oiler Cup
5.9Żeglarskie mistrzostwa Polski firm budowlanych.
5.9Omega Cup Wdzydze - Otwarcie sezonu
5.7Igrzyska Olimpijskie 2016
5.6Polish Match Tour – pierwsze rozstrzygnięcia!
5.1Zakończyły się regaty o Puchar ARKI
5.1Puchar Arki 2011
4.29Puchar Świata - Hyeres
4.29Zaczyna się piąty sezon POLISH MATCH TOUR. Dwie imprezy na początek!
4.29VI Puchar KS Zatoka Puck
4.206th Université de Nantes Sailing
4.19V Regaty - Memoriał Kpt. Jacka Pawluka / Zawiadomienie
4.19Puchar Komandora JKMW Kotwica
 
© Copyright 2001-2010   sails.pl team
email: do@sails.plhosted by  © no1
Stronę wygenerowano w czasie: 0.127552032471s