Start!  |   Wydarzenia  |   Pliki  |   Video  |   Forum  |   Szkolenie  |   Galeria  |   Zawodnicy  |   Linki  |   O nas
17.9.2019

 


08:05:00 7.7.2009
25 regaty z cyklu Polish Match Tour  //  Polish Match Tour 2009


Chcesz dostawać powiadomienia o nowych artykułach na sails.pl?
Kilknij tutaj!!!

   Notatka prasowa Szczecin 06 lipca 2009

Rafał Sawicki wygrywa w Szczecinie!

W dniach 4-5 lipca, na jeziorze Dąbie przy porcie Centrum Żeglarskiego w Szczecinie rozegrano regaty kwalifikacyjne Szczecin Match Race. 12 zawodników z Polski i Niemiec walczyło o kolejne punkty w Pucharze Świata Międzynarodowej Federacji Żeglarskiej ISAF oraz awans do regat Szczecin Match Race Grade3. Była to 6 impreza z cyklu Polish Match Tour 2009. Pierwszego dnia aura była bardzo kapryśna – słaby wiatr a następnie burze spowodowały że pierwsze wyścigi eliminacyjne rozpoczęły się dopiero popołudniu, Jednak dzięki doskonałej pracy komisji sędziowskiej i sprawnej wymianie załóg, w sobotę udało się wykonać założony plan 30 wyścigów. W grupie A bezkonkurencyjnym okazał się Szymon Szymik wygrywając grupę bez porażki i z pięcioma wygranymi. Tuż za nim uplasował się Rafał Sawicki. Pozostale 2 miejsce premiowane awansem do ćwierćfinałów zajęły załogi Kasi Pic i Aleksandra Waszkiewicza. W grupie B na czele znalazły się załogi Maćka Cylupy i Kacpra Tuńskiego – obie z 4 wygranymi. Za nimi uplasowali się Grzegorz Krupa i Chritoph Krautzik awansując do kolejnej fazy rozgrywek. Sobotnie wyścigi zakończono dopiero o godzinie 21.20.

Niedziela przywitała uczestników słabym ale stałym wiatrem. Wpierw rozegrano ćwierćfinały z których do fazy półfinałowej awansowali Tuński, Cylupa, Szymik i Sawicki. Przed pófinałami rozegrano 6 dodatkowych meczy o miejsca 5 – 8.

W obu półfinałach zdecydowanie 2-0 wygrali Szymik z Cylupą i Sawicki z Tuńskim. W meczu o 3 miejsce Tuński przegrał z Cylupa 2-0. Natomiast finał trzymał w napięciu do ostatnich metrów. Pierwszy wyścig wygrał Sawicki, ale już w kolejnym Szymik zrewanżował się doprowadzając do remisu. W 3 wyścigu po zaciętej walce i zmianie prowadzenia na mecie pierwszy zameldował się Sawicki. 4 wyścig to pewne prowadzenie od startu to mety Sawickiego i w efekcie zwycięstwo 3-1 w Finale i całych regatach. Zwycięska załoga płynęła w składzie Rafal Sawicki, Konrad Wilandt i Maciek Kołosiński. Miejsce premiowane zaproszeniem na regaty główne Szczecin Match Race zdobyła załoga Szymona Szymika – gratulacje.

Rafał Sawicki: „Bardzo się cieszę, ze mogłem wystartować po raz kolejny w regatach cyklu Polish Match Tour. Mimo, że były to kwalifikacje do zbliżających sie regat Grade 3 na Wałach Chrobrego moja załoga, dzięki zapewnionem miejscu na tej imprezie, mogła potraktowac Grade 4 jako optymalne rozpływanie. Mimo to bardzo koncentrowaliśmy się na każdym wyścigu, gdyż poziom załóg bardzo się podniósł. Pasjonujące wyścigi zwłaszcza z załogą Szymona Szymika mogły się podobać. Wielkie podziękowania dla mojej załogi - Konrada i Maćka za kawał dobrej roboty, a dla organizatorów za kolejne perfekcyjne regaty. Do zobaczenia już za parę dni na Odrze :)”

Szymon Szymik: „Jesteśmy bardzo zadowolenie z tych regat i naszego startu. Wydaje mi się że poczyniliśmy dość duży progres w tym roku startów w meczach - bo własnie teraz mija rok od naszego debiutu w Polish Match Tour. Cieszymi się bardzo że w końcu udało nam się zająć miejsce na podium no i być w finale. Super atmosfera, doskonała oragnizacja i świetnie się bawiliśmy – to zawsze jest na plus. Przeciwnicy byli wymagający, a w finale zabrakło nam jednak doświadczenia i z tak utytułowanym przeciwnikiem jakim jest Rafał każdy błąd kosztował dużo więcej. W końcu to nasz pierwszy finał i też było trochę stresu. Cieszymy się z szansy startu w Grade3 i liczymy na wiele cennego doświadczenia i dobrą szkołę pływania. Na pewno będziemy walczyć o jak nalepsze miejsce.”

Maciek Cylupa: „Jestem bardziej zadowolony z wyniku niż z pływania. W sobotę pływało nam się doskonale, tylko pechowo urwany pas balastowy i moje wypadnięcie za burte spowodowało, że nie mieliśmy szans na nawiązanie walki z Waszkiewiczem i przegraliśmy jeden wyścig. Natomiast w niedziele pływało mi się po prostu źle. Mój błąd w pierwszym wyścigu pozbawił nas prowadzenia, w drugim brak kontroli czasu i przegrany start – to historia półfinałów. Ciesze się z 3 miejsca i tego, że czasem udaje nam się znaleźć czas na wystartowanie. Teraz celem jest organizacja regat w Szczecinie i na tym się koncentruje.”

Tomasz Szymański: „Jako organizatorzy regat chcieliśmy podziękować naszym lokalnym partnerom, bez których te regaty nie mogłyby się odbyć: Grzegorzowi Handke z MKS Pałac Młodzieży i Sebastianowi Wypychowi z Centrum Żeglarskiego. Ponadto dziękujemy naszym przyjaciołom i zawodnikom za niespodziankę jaką dla nas przygotowali z okazji 25 regat Polish Match Tour – to wiele dla nas znaczy i dodatkowo motywuje do dalszych działań. Do zobaczenia na następnych regatach.”

Regaty zorganizowali MT Partners – organizator Polish Match Tour oraz MKS Pałac Młodzieży i Centrum Żeglarskie w Szczecinie.

Wyniki i przebieg regat na bieżąco można było śledzić na oficjalnej stronie regat www.polishmatch.pl.

Końcowe wyniki regat Polish Match Tour Act5 – Szczecin Match Race Qualifier – grade4: 1. Rafał Sawicki – Sawicki Racing - Gdynia 2. Szymon Szymik – PMT Fans Team – Bielsko Biala 3. Maciek Cylupa – MT Partners - Gliwice 4. Kacper Tuński – ERMA Szczecin 5. Kasia Pic – Ladies PMT Team 6. Grzegorz Krupa – SBŻ Gliwice 7. Aleksander Waszkiewicz - Szczecin 8. Christoph Krautzik – Greiswald, Niemcy 9. Urban Górski - Warszawa 10. Maja Czarniawska – MKKM Ladies Team 11. Michał Strusiński – PMT Tech Team 12. Krzysztof Żełudziewicz - Szczecin

Kolejne regaty już w ten weekend również w Szczecinie. Puchar Świata Grade 3 rozegra się na Odrze przy Wałach Chrobrego w dniach 10 do 12 lipca. Planowany jest start 14 załóg m.in. z Australii, Danii i Holandii. Regaty będą częścią obchodów Dni Odry 2009, a baza regat będzie znajdować się na nabrzeżu naprzeciwko Łasztowni. Regaty organizowane będą przy współudzialne Urzędu Miasta Szczecin. Zapraszamy.

*** Polish Match Tour to pierwszy i jedyny w historii polskiego żeglarstwa cykl regat meczowych, na który składa się 12 imprez Pucharu Polski, rozgrywanych na akwenach całego kraju. Najlepszych 8 zawodników Pucharu weźmie udział w Meczowych Mistrzostwach Polski, które odbędą się we wrześniu br. w Nieporęcie. Regaty zaliczane są do rankingu Pucharu Świata ISAF. W 2009 r. rozgrywana jest trzecia edycja cyklu. Organizatorem całego cyklu jest firma MT Partners. Regaty objęte są patronatem Ministra Sportu.

Sponsorem Polish Match Tour jest Subaru Import Polska Sp. z o.o. Partnerami cyklu są stocznia Skipper Yachts, żaglownia Apollo Sails, Murator Expo – organizator targów Wiatr i Woda, HenriLloyd – partner odzieżowy, BDP-AL Yachting – czartery i szkolenia żaglarskie oraz SIGMA ProCentrum – dostawca światowej klasy sprzetu fotograficznego. Patronami medialnymi tegorocznej edycji są portal Onet.pl, Eurosport.pl, dziennik Przegląd Sportowy, magazyn Żagle oraz serwisy internetowe www.zagle.com.pl i www.sails.pl.

Więcej informacji oraz relacje na żywo można śledzić na oficjalnej stronie cyklu, pod adresem: www.polishmatch.pl. Dalszych informacji udziela: Maciej Cylupa – tel. 783 00 83 83; biuro@polishmatch.pl;

wypowiedz się na FORUM
NEWS
 
5.19Polscy Match Racerzy Atakują
5.18Katamarany
5.16Oiler Cup
5.9Żeglarskie mistrzostwa Polski firm budowlanych.
5.9Omega Cup Wdzydze - Otwarcie sezonu
5.7Igrzyska Olimpijskie 2016
5.6Polish Match Tour – pierwsze rozstrzygnięcia!
5.1Zakończyły się regaty o Puchar ARKI
5.1Puchar Arki 2011
4.29Puchar Świata - Hyeres
4.29Zaczyna się piąty sezon POLISH MATCH TOUR. Dwie imprezy na początek!
4.29VI Puchar KS Zatoka Puck
4.206th Université de Nantes Sailing
4.19V Regaty - Memoriał Kpt. Jacka Pawluka / Zawiadomienie
4.19Puchar Komandora JKMW Kotwica
 
© Copyright 2001-2010   sails.pl team
email: do@sails.plhosted by  © no1
Stronę wygenerowano w czasie: 0.210412979126s