Start!  |   Wydarzenia  |   Pliki  |   Video  |   Forum  |   Szkolenie  |   Galeria  |   Zawodnicy  |   Linki  |   O nas
26.3.2019

 


17:53:00 28.6.2009
Wielka rywalizacja w Sopocie!  //  Puchar Prezydenta Sopotu 2009


Chcesz dostawać powiadomienia o nowych artykułach na sails.pl?
Kilknij tutaj!!!

   Z wczorajszej pięknej pogody niestety pozostało niewiele. Niedziela przywitała uczestników rywalizacji o Puchar Prezydenta Sopotu drobnym deszczem i mgłą. Na szczęście pozostał dość silny wiatr, więc o 11 już pierwsza grupa zawodników była na wodzie. Tym razem zaczęto od wyścigów klas Techno 293 i UKS.

Podobnie jak w sobotę, udało się dziś przeprowadzić 3 wyścigi. W klasie Techno 293 6.8 w czołówce bez zmian – wśród dziewcząt prowadzi Klaudia Mańkucka (UKS Hals Sopot), a wśród chłopców Adam Sosnowski. W rywalizacji Techno 293 7.8 Hania Sikorska (SKŻ Hestia Sopot) zastąpiła na pierwszym miejscu Sylwię Skwarczyńską (SKŻ Hestia Sopot), która spadła po dzisiejszych wyścigach na trzecie miejsce. Wśród chłopców wciąż najlepiej radzi sobie rewelacyjny Marcin Urbanowicz (SKŻ Hestia Sopot), który wygrał kolejne trzy wyścigi i praktycznie może być już pewien swojego udziału w Olimpiadzie Młodzieży.

– W pierwszym dzisiejszym wyścigu było dość ciężko, bo bardzo słabo wiało i trzeba było dużo pompować. Koledzy z tyłu „skubali” mnie, ale udało mi się obronić pierwszą pozycję. Potem było już łatwiej, bo w drugim i trzecim wyścigu pojawił się wiatr, trasa nie została wydłużona więc były dość szybkie, krótkie wyścigi – opowiadał po zejściu na ląd Marcin Urbanowicz. – Ogólnie jestem bardzo zadowolony. Wczoraj wiało trochę mocniej, ale muszę przyznać, że to dzisiaj pływało mi się lepiej, bo po wygranych wyścigach czułem się zdecydowanie pewniej – dodał na koniec Marcin.

Około 13 do rywalizacji przystąpili zawodnicy pozostałych klas. Po południu wiatr był nieco silniejszy i również w tej grupie zawodników udało się rozegrać 3 wyścigi. W klasie RS:X, wśród juniorek, dzięki dwóm wygranym wyścigom i drugiej pozycji w ostatnim biegu, na prowadzeniu znalazła się Agnieszka Bilska (SKŻ Hestia Sopot), która zepchnęła na drugie miejsce wczorajszą liderkę – Kamilę Smektałę (YKP Warszawa). W rywalizacji juniorów bez zmian. Po trzech kolejnych wygranych pierwsze miejsce nadal zajmuje Jacek Piasecki (SKŻ Hestia Sopot). W rywalizacji pań, świetnie wczoraj pływającą Agatę Brygołę, na pierwszym miejscu zastąpiła Marta Hlavaty (SKŻ Hestia Sopot), natomiast wśród mężczyzn bez zmian prowadzi Max Wójcik (SKŻ Hestia Sopot).

Niefortunne okazały się dzisiejsze wyścigi dla Przemka Miarczyńskiego (SKŻ Hestia Sopot), który po kłopotach ze sprzętem stracił pierwsze miejsce w rywalizacji Formuły Windsurfing na rzecz Huberta Mokrzyckiego (AZS UW). W klasie Raceboard pewnie po Puchar Prezydenta Sopotu zmierza Paweł Frydrychowicz (SKŻ Hestia Sopot).

Wieczorem na wszystkich zawodników czeka chwila relaksu – organizatorzy zaplanowali wspólnego, integracyjnego grilla. Prognozy na jutro nie napawają zbytnim optymizmem – ma się pojawić słońce, ale niestety będzie wiał bardzo słaby wiatr.

Aleksandra Waśko

wypowiedz się na FORUM
NEWS
 
5.19Polscy Match Racerzy Atakują
5.18Katamarany
5.16Oiler Cup
5.9Żeglarskie mistrzostwa Polski firm budowlanych.
5.9Omega Cup Wdzydze - Otwarcie sezonu
5.7Igrzyska Olimpijskie 2016
5.6Polish Match Tour – pierwsze rozstrzygnięcia!
5.1Zakończyły się regaty o Puchar ARKI
5.1Puchar Arki 2011
4.29Puchar Świata - Hyeres
4.29Zaczyna się piąty sezon POLISH MATCH TOUR. Dwie imprezy na początek!
4.29VI Puchar KS Zatoka Puck
4.206th Université de Nantes Sailing
4.19V Regaty - Memoriał Kpt. Jacka Pawluka / Zawiadomienie
4.19Puchar Komandora JKMW Kotwica
 
© Copyright 2001-2010   sails.pl team
email: do@sails.plhosted by  © no1
Stronę wygenerowano w czasie: 0.100672960281s