Start!  |   Wydarzenia  |   Pliki  |   Video  |   Forum  |   Szkolenie  |   Galeria  |   Zawodnicy  |   Linki  |   O nas
26.3.2019

 


20:16:00 27.6.2009
Piękny dzień w Sopocie  //  Puchar Prezydenta Sopotu 2009


Chcesz dostawać powiadomienia o nowych artykułach na sails.pl?
Kilknij tutaj!!!

   Pierwszy dzień rywalizacji przyniósł wszystkim uczestnikom regat o Puchar Prezydenta Sopotu niesamowitą niespodziankę. Po dość brzydkim, deszczowym początku lata, w końcu w Sopocie pojawiło się słońce, a wraz z nim to, co deskarze lubią najbardziej – silny wiatr.

Z samego rana, wszyscy czekający na ostatnią chwilę zawodnicy dopełniali jeszcze formalności rejestracyjnych w biurze regat. Po przeliczeniu zgłoszeń okazało się, że w tym roku do rywalizacji o sopockie puchary stanie rekordowa ilość uczestników – blisko 170 deskarzy startujących w pięciu klasach: Techno 293, UKS, RS:X, Raceboard oraz Formuła Windsurfing. Oprócz polskich zawodników do Sopotu przyjechali także deskarze z Litwy, Białorusi, a nawet dalekiej Korei.

Punktualnie o 11:15 rozpoczęła się ceremonia otwierająca tegoroczną edycję regat. Obecny na uroczystościach wiceprezydent Sopotu Pan Wojciech Fułek, zachwycony z tak dużej ilości startujących zawodników, w krótkim przemówieniu obiecał deskarzom dalszą rozbudowę sopockiego klubu. Po wciągnięciu biało-czerwonej flagi na maszt, zawodnicy kończąc swoje przygotowania, udali się na wodę.

Jako pierwsi do rywalizacji stanęli deskarze klas RS:X, Formuły Windsurfing, Raceboard oraz reprezentujący klasy: Techno 293 5.5 i UKS najmłodsi uczestnicy regat. Przy dobrym wietrze udało się rozegrać po 3 wyścigi w każdej z klas. W rywalizacji RS:X’ów wśród mężczyzn najlepiej radzili sobie dzisiaj Max Wójcik (SKŻ Hestia Sopot) i Michał Przybytek (AZS AWFiS Gdańsk), którzy zajęli odpowiednio pierwsze i drugie miejsce oraz Koreańczyk Tae Lee Hoon, który uplasował się na trzeciej pozycji. Wśród pań po trzech wyścigach prowadzi rewelacyjna dziś Agata Brygoła (AZS AWFiS Gdańsk), tuż za nią znalazły się dwie zawodniczki SKŻ’u Hestia Sopot Marta Hlavaty i Ania Gałecka. Ogromnego pecha miała natomiast Maja Dziarnowska, która w ostatnim wyścigu złamała maszt. W rywalizacji juniorów najlepszym okazał się Jacek Piasecki (SKŻ Hestia Sopot), który z każdym wyścigiem jest bliżej uczestnictwa w Mistrzostwach Świata ISAF, na drugim miejscu uplasował się Błażej Błażkowski (MKS Pałac Szczecin), zaś na trzecim Mateusz Hoppe (SKŻ Hestia Sopot). Natomiast w klasyfikacji juniorek po dzisiejszych wyścigach prowadzi Kamila Smektała (YKP Warszawa), na drugim miejscu znalazła się Agnieszka Bilska (SKŻ Hestia Sopot), a na trzecim Natalia Wójcik (SKŻ Hestia Sopot).

W klasie Raceboard prowadzi Paweł Frydrychowicz (SKŻ Hestia Sopot), przed Litwinem Gintautasem Bernotasem (Bengputys) oraz Pawłem Kowalskim (DKŻ Dobrzyń). Zaś w rywalizacji Formuły Windsurfing na pierwszym miejscu znalazł się Przemysław Miarczyński (SKŻ Hestia Sopot), tuż za nim Hubert Mokrzycki (AZS UW) i Paweł Hlavaty (SKŻ Hestia Sopot).

Wśród najmłodszych bardzo dobrze radzili sobie zawodnicy z Białorusi. W rywalizacji desek Techno 293 5.5 wśród chłopców pierwsze miejsce zajął Nikita Tzircun (RCOP Mińsk), na drugim miejscu uplasował się Kamil Szczechowiak (UKS Hals Sopot), a na trzecim Artem Dzhavadov (RCOP Mińsk). Wśród dziewcząt najlepiej radziła sobie Karolina Lipińska (UKS Hals Sopot), na drugim miejscu znalazła się Oliwia Caspari (UKS Hals Sopot), zaś na trzecim Kinga Ejsmont (AZS Poznań). Klasyfikację UKS’ów zdominowali zawodnicy UKS Hals Sopot. Po 3 wygranych wyścigach prowadzi Filip Pawłowski, na drugim miejscu uplasował się Mateusz Golmont, a na trzecim Marcin Grzemia.

Podczas gdy pierwsza grupa zawodników dzielnie walczyła o punkty na zatoce Gdańskiej, deskarze Techno 293 6.8 i 7.8 korzystali z uroków przepięknej pogody. Wyścigi tych klas zaplanowano dopiero na godzinę 14:30.

Również w tej grupie udało się rozegrać po 3 wyścigi. W klasyfikacji Techno 293 6.8 wśród dziewcząt pierwsze miejsce w klasyfikacji przypadło Klaudii Mańkuckiej (SKŻ Hestia Sopot), drugie Zuzannie Czuryło (AZS Poznań), a trzecie Żanecie Szymańskiej (Baza Mrągowo). Natomiast wśród chłopców najlepszym okazał się Adam Sosnowski (SKŻ Hestia Sopot), tuż za nim w klasyfikacji znajduje się Wiktor Samoras (Baza Mrągowo) oraz Oskar Dobrowolski (UKS Hals Sopot).

Rywalizację w klasie Techno 293 7.8 zdominowali zawodnicy SKŻ Hestia Sopot. W klasyfikacji dziewcząt na pierwszym miejscu po dzisiejszych wyścigach zajmuje Sylwia Skwarczyńska, na drugim miejscu jest Hania Idziak, a na trzecim Karolina Zajączkowska. Zaś wśród chłopców pierwsze miejsce zajmuje Marcin Urbanowicz, przed Łukaszem Buderaskim i Robertem Pellowskim.

Według synoptyków jutro czeka nas kolejny pogodny i dość wietrzny dzień. Na niedzielny wieczór zaplanowano także wspólnego grilla, na którym odbędzie się losowanie atrakcyjnych nagród.

Aleksandra Waśko

wypowiedz się na FORUM
NEWS
 
5.19Polscy Match Racerzy Atakują
5.18Katamarany
5.16Oiler Cup
5.9Żeglarskie mistrzostwa Polski firm budowlanych.
5.9Omega Cup Wdzydze - Otwarcie sezonu
5.7Igrzyska Olimpijskie 2016
5.6Polish Match Tour – pierwsze rozstrzygnięcia!
5.1Zakończyły się regaty o Puchar ARKI
5.1Puchar Arki 2011
4.29Puchar Świata - Hyeres
4.29Zaczyna się piąty sezon POLISH MATCH TOUR. Dwie imprezy na początek!
4.29VI Puchar KS Zatoka Puck
4.206th Université de Nantes Sailing
4.19V Regaty - Memoriał Kpt. Jacka Pawluka / Zawiadomienie
4.19Puchar Komandora JKMW Kotwica
 
© Copyright 2001-2010   sails.pl team
email: do@sails.plhosted by  © no1
Stronę wygenerowano w czasie: 0.136139154434s