Start!  |   Wydarzenia  |   Pliki  |   Video  |   Forum  |   Szkolenie  |   Galeria  |   Zawodnicy  |   Linki  |   O nas
17.9.2019

 


15:54:00 1.6.2009
Katarzyna PIC wygrywa w Poznaniu  //  Polish Match Tour 2009


Chcesz dostawać powiadomienia o nowych artykułach na sails.pl?
Kilknij tutaj!!!

   W dniach 30 i 31 maja w Poznaniu rozegrano 3 regaty cyklu Polish Match Tour 2009. 12 zawodników z Polski, Włoch i Brazylii ścigało się o punkty do rankingu Pucharu Świata oraz prawo startu w zbliżających się regatach JKW Match Race Grade 3 – również na jeziorze Kierskim w Poznaniu.

Pierwszego dnia rozegrano eliminacje w dwoch grupach w systemie każdy z każdym. Niespodziewanie dobrze spisywały się załogi Katarzyny Pic (Ladies PMT Team) oraz Bartka Olczaka (Karcher Sailing Team), które wygrały swoje grupy pokonując wyżej rozstawionych zawodników. Do półfinałów awansowały faworyzowane załogi Artura Pomorskiego i Szymona Szymika nie ustrzegając się jednak przegranych wyścigów.

Drugiego dnia w rozegranych ćwierćfinałach Pic pokonała Szymika 2-1, Olczak pokonał Maję Czarniawską 2-0, Pomorski wygrał z Szymonem Muszyńskim 2-0, a brazylijczyk Bernardo Low Beer w tym samym stosunku pokonał Kacpra Tuńskiego. Następnie przystąpiono do rozgrywania półfinałów. Olczak pokonał Pomorskiego 2-0, natomiast w trakcie 3 serii wyścigów przy remisowym stanie meczu między Pic a Low-Beer, pogoda spłata figla organizatorom i komisji sędziowskiej. Wpierw wiatr szybko osłabł uniemożliwiając kontynuację wyścigów, a następnie przerwano zawody ze względu na bezpieczeństwo zawodników i nadciągającą nawałnicę, która pare minut później uderzyła z ogromną siła i wiatrem dochodzącym do 10 w skali Beauforta.

Z uwagi na późną porę zdecydowano o nie kontynuowaniu regat i przyznaniu miejsc na podstawie wyników ćwierćfinałów i rundy eliminacyjnej. Zwycięzcą regat została załoga Ladies PMT Team w składzie Katarzyna Pic, Monika Kordek, Marta Olędzka i Antonina Żółtowska. To jedna z dwóch załóg kobiecych uczestniczących w programie przygotowań do Igrzysk Olimpijskich w Londyniw 2012 –organizowanym przez Polski Związek Żeglarski przy współpracy AWFiS w Gdańsku.

Końcowe wyniki regat JKW Match Race Qualifier Grade4:

1. Katarzyna Pic – Ladies PMT Team
2. Bartłomiej Olczak – Karcher Sailing Team
3. Artur Pomorski – Tradewinds
=. Bernardo Low-Beer (BRA) – Team BRASIL
5. Szymon Muszyński– simondesigner.com
6. Kacper Tuński - Szczecin
7. Szymon Szymik– Bielmar Racing Team
8. Maja Czarniawska- 2 KM Ladies Team
9. Armando Miele (ITA) – Cesynt Sail Team Brindisi
=. Urban Górski - Gronik Sailing Team
11. Tomasz Wyrąbkiewicz - Gdynia
12. Tomasz Micewicz – Procad Team

Kompletne wyniki i pełna klasyfikacja na oficjalnej stronie cyklu www.polishmatch.pl. Kolejne regaty Polish Match Tour odbędą się również w Poznaniu na jeziorze Kierskim z bazą w Jacht Klubie Wielkopolski w dniach 6-7 czerwca. Będą to regaty JWK Match Race Grade3. Regaty zostały zorganizowane przez Jacht Klub Wielkopolski w Poznaniu oraz MT Partners – organizatora całego cyklu Polish Match Tour.
Polish Match Tour to pierwszy i jedyny w historii polskiego żeglarstwa cykl regat meczowych, na który składa się 12 imprez Pucharu Polski, rozgrywanych na akwenach całego kraju. Najlepszych 8 zawodników Pucharu weźmie udział w Meczowych Mistrzostwach Polski, które odbędą się we wrześniu br. w Nieporęcie. Regaty zaliczane są do rankingu Pucharu Świata ISAF. W 2009 r. rozgrywana jest trzecia edycja cyklu. Organizatorem całego cyklu jest firma MT Partners, przy współpracy Polskiego Związku Żeglarskiego. Regaty objęte są patronatem Ministra Sportu.

Sponsorem Polish Match Tour jest Subaru Import Polska Sp. z o.o. Partnerami cyklu są stocznia Skipper Yachts, żaglownia Apollo Sails, Murator Expo – organizator targów Wiatr i Woda, HenriLloyd – partner odzieżowy, BDP-AL Yachting – czartery i szkolenia żaglarskie oraz SIGMA ProCentrum – dostawca światowej klasy sprzetu fotograficznego. Patronami medialnymi tegorocznej edycji są portal Onet.pl, dziennik Przegląd Sportowy, magazyn Żagle oraz serwisy internetowe www.zagle.com.pl, www.sails.pl i www.sports.pl

Więcej informacji oraz relacje na żywo można śledzić na oficjalnej stronie cyklu, pod adresem: www.polishmatch.pl. Dalszych informacji udziela: Maciej Cylupa – tel. 783 00 83 83, biuro@polishmatch.pl Informacja prasowa

wypowiedz się na FORUM
NEWS
 
5.19Polscy Match Racerzy Atakują
5.18Katamarany
5.16Oiler Cup
5.9Żeglarskie mistrzostwa Polski firm budowlanych.
5.9Omega Cup Wdzydze - Otwarcie sezonu
5.7Igrzyska Olimpijskie 2016
5.6Polish Match Tour – pierwsze rozstrzygnięcia!
5.1Zakończyły się regaty o Puchar ARKI
5.1Puchar Arki 2011
4.29Puchar Świata - Hyeres
4.29Zaczyna się piąty sezon POLISH MATCH TOUR. Dwie imprezy na początek!
4.29VI Puchar KS Zatoka Puck
4.206th Université de Nantes Sailing
4.19V Regaty - Memoriał Kpt. Jacka Pawluka / Zawiadomienie
4.19Puchar Komandora JKMW Kotwica
 
© Copyright 2001-2010   sails.pl team
email: do@sails.plhosted by  © no1
Stronę wygenerowano w czasie: 0.127177000046s