Start!  |   Wydarzenia  |   Pliki  |   Video  |   Forum  |   Szkolenie  |   Galeria  |   Zawodnicy  |   Linki  |   O nas
17.9.2019

 


13:51:00 30.5.2009
3 regaty Polish Match Tour - Poznań  //  Polish Match Tour 2009


Chcesz dostawać powiadomienia o nowych artykułach na sails.pl?
Kilknij tutaj!!!

  

Już w ten weekend, 30-31 maja, na jeziorze Kierskim przy porcie Jacht Klubu Wielkopolski zmierzą się po raz kolejny załogi regat meczowych. Walka rozegra się o kolejne punkty w Pucharze Świata Międzynarodowej Federacji Żeglarskiej ISAF. Będzie to trzecia impreza w ramach Polish Match Tour 2009 – trzeciej edycji pierwszego cyklu regat meczowych Pucharu Świata w Polsce.

Match racing to najbardziej widowiskowa i dynamiczna formuła regat żeglarskich. Zawody polegają na krótkich kilkunastominutowych wyścigach jeden na jednego. W tej samej formule rozgrywa się prestiżowe regaty o Puchar Ameryki i World Match Tour. O wynikach decyduje system eliminacji oparty na zasadzie walki każdy z każdym, zakończony fazami play-off prowadzącymi do finału. Wyścigi rozgrywane są bardzo blisko brzegu – widzowie mogą bardzo dokładnie śledzić ich przebieg.

W najbliższych regatach weźmie udział 12 załóg z Polski, Włoch i Brazylii. Zawodnicy będą walczyć o 2 miejsca premiowane zaproszeniem do kolejnych regat Polish Match Tour - JKW Match Race o wysokim współczynniku Grade3 - które odbędą się 9 i 10 maja na tym samym akwenie.

„Trzecie regaty Polish Match Tour zapowiadają się bardzo ciekawie z wielu względów. Po pierwsze to kwalifikacje do przyszłotygodniowych regat głównych co stanowi dodatkową motywację dla startujących. Po drugie, wystartują tu dwie polskie załogi żeńskie, które tym startem rozpoczynają przygotowania do kwalifikacji olimpijskich na Igrzyska Londyn 2012. Po trzecie wreszcie mamy dwie załogi z zagranicy – z Włoch i aż z Brazylii. Dodatkowo doskonały akwen dla zawodników i kibiców powinny zapewnić świetne widowisko” - mówi Maciej Cylupa, inicjator i organizator regat.

Start do pierwszego wyścigu odbędzie się w sobotę, 30 maja o 10.00, natomiast zakończenie zostało zaplanowane w niedzielę, ok. 16.00. Wyścigi zostaną rozegrane na czterech specjalnie przygotowanych, profesjonalnych trzyosobowych jachtach Match650 produkcji stoczni Skipper Yachts – łodzie długości 6,5 metra wyposażone są w żagle o łącznej powierzchni 62m2. Miłośników żeglarstwa organizatorzy zapraszają również na oficjalne treningi, które odbędą się w już najbliższy piątek, od godz. 14. Wyścigi zostaną rozegrane przy porcie Jacht Klubu Wielkopolski w Kiekrzu i będą doskonale widoczne z plaży portowej. Organizatorami regat są Jacht Klub Wielkopolski i MT Partners – organizator całego cyklu.
Wyniki i przebieg regat na bieżąco można śledzić na oficjalnej stronie regat www.polishmatch.pl.
Adres ośrodka oraz mapę dojazdu można znaleźć na stronie klubu www.jkw.poznan.pl

Lista zgłoszeń do regat Polish Match Tour Act2 – JKW Match Race Qualifier – grade4:
1 Maja Czarniawska
2 Tomasz Micewicz
3 Tomasz Wyrąbkiewicz
4 Szymon Muszyński – simondesigner.com
5 Kacper Tuński
6 Bartłomiej Olczak – Karcher Sailing Team
7 Artur Pomorski – Tradewinds
8 Szymon Szymik – Bielmar Racing Team
9 Urban Górski
10 Katarzyna Pic
11 Bernardo Low-Beer (BRA)
12 Armando Miele (ITA)wypowiedz się na FORUM
NEWS
 
5.19Polscy Match Racerzy Atakują
5.18Katamarany
5.16Oiler Cup
5.9Żeglarskie mistrzostwa Polski firm budowlanych.
5.9Omega Cup Wdzydze - Otwarcie sezonu
5.7Igrzyska Olimpijskie 2016
5.6Polish Match Tour – pierwsze rozstrzygnięcia!
5.1Zakończyły się regaty o Puchar ARKI
5.1Puchar Arki 2011
4.29Puchar Świata - Hyeres
4.29Zaczyna się piąty sezon POLISH MATCH TOUR. Dwie imprezy na początek!
4.29VI Puchar KS Zatoka Puck
4.206th Université de Nantes Sailing
4.19V Regaty - Memoriał Kpt. Jacka Pawluka / Zawiadomienie
4.19Puchar Komandora JKMW Kotwica
 
© Copyright 2001-2010   sails.pl team
email: do@sails.plhosted by  © no1
Stronę wygenerowano w czasie: 0.1076130867s