Start!  |   Wydarzenia  |   Pliki  |   Video  |   Forum  |   Szkolenie  |   Galeria  |   Zawodnicy  |   Linki  |   O nas
19.8.2022

 


16:37:00 15.4.2002
Puchar Elektrowni Rybnik 12-14.04 2002r.  //  Inne informacje - sezon 2002


Chcesz dostawać powiadomienia o nowych artykułach na sails.pl?
Kilknij tutaj!!!

  

 
W dniach 12-14.04 2002r. Odbyły się regaty o Puchar 
Elektrowni Rybnik, jak co roku na starcie stanęło wielu 
zawodników z 5 Państw: Polski, Litwy, Łotwy, Czech i 
Słowacji.
Wyścigi odbyły się w 4 klasach: Europa, Cadet, Laser 
Standard i Laser Radial.

ZWYCIĘSCY W POSZCZEGÓLNYCH KLASACH: Klasa CADET 1m. Rafał Becker, Rafał Roszczuk - MKŻR Świebodzin 2m. Michał Wysocki, Paweł Wysocki - JK AZS Wrocław 3m. Michał Strusiński, Marcin Ýabowski - MKS Dwójka Warszawa

Klasa CADET dziewczęta: 1m. Agata Piecha, Małgorzata Gans - RKS Energetyk Rybnik

Klasa EUROPA: 1m. Mateusz Myszkowski AZS Poznań 2m. Olaf Kowalski - KS Pocztowiec TP S.A Poznań 3m. Natalia Kowalska - KS Pocztowiec Poznań

Klasa LASER: 1m. Andrzej Bronicki - Baza Mrągowo 2m. Rimsas Laurynas - Bangputys Litwa 3m. Grzegorz Prokopowicz - Baza Mrągowo

Klasa LASER RADIAL: 1m. Karol Górski - MOS Iława 2m. Patryk Kuczys-Lutomski - MKŻ Arka Gdynia 3m. Artur Beck - KS Spójnia Warszawa

Pełne wyniki na www.regaty.fr.pl

Dla Europy i Cadeta, były to regaty liczone do klasyfikacji Pucharu Polski. Pomimo że w klasach Laser i Laser Radial impreza nie była liczona do klasyfikacji Pucharu Polski to właśnie w Radialu wystartowała największa liczba zawodników (28). Na starcie stanęli praktycznie wszyscy najlepsi zawodnicy w tej klasie (z wyjątkiem zawodników ze Szczecina i Chojnic)

Czołówka zawodników startowała również w pozostałych klasach: Europa (22 zawodników), Cadet (ponad 20 załóg) i Laser (11 startujących).

Regaty odbywały się od Piątku do Niedzieli, ale wszystkie (4) wyścigi regat odbyły się już pierwszego dnia. Wiał słaby wschodni wiatr, przy którym czołowe miejsca zajmowali w klasie Laser: Andrzej Bronicki (2 1 1 1),Litwin Laurynas Rimsas (1 4 2 4) i Grzegorz Prokopowicz (3 3 3 3)

Radiala zdominowała czwórka zawodników mająca bardzo dużą przewagę nad resztą zawodników byli to: Karol Górski (4 2 3 1), Patryk Kuczys-Lutomski (1 1 6 3), Artur Beck (2 4 1 4) i Grzegorz Czarkowski (3 3 2 6), W Europie, dużą przewagę nad resztą startujących miały dwie zawodniczki: Litwinka LTU 18 i Katarzyna Szotyńska, lecz po zejściu na wodę obie dostały DSQ Kasia w 4 wyscigu a Litwinka, w 3 co spowodowało, że obie nie znalazły się w pierwszej trójce regat.

W klasie Cadet czołowe miejsca zajmowali:[Rafał Becker, Rafał Roszczuk], [Michał Wysocki, Paweł Wysocki] , [Michał Strusiński, Marcin Żabowski]

Na sobotę start przewidziano na godzinę 10 jednak wiatr pokrzyżował plany sędziom i organizatorom. Od 10 na tafli jeziora niebyło nawet jednego podmuchu wiatru. Zawodnicy cały dzień spędzili na oczekiwaniu na wiatr i wyścig, na brzegu.

Prognozy na Niedziele niebyły korzystne, a aby regaty były uznane, musiały być przeprowadzone 5 wyścigów, z rana wszystko wskazywało na to, że z przeprowadzeniem przynajmniej jednego wyścigu nie powinno byś problemu,. Niestety, gdy zeszliśmy na wodę wiatr osłabł i zaczął zmieniać kierunek.Komisja na wodzie wywiesiła „odroczkę”- czekaliśmy.

O 10:15 gdy powiał lekki szkwalik komisja postanowiła przeprowadzić wyścig To, co się działo podczas tego wyścigu musiało się skończyć jego przerwaniem.

Jednak przez ¾ wyścigu komisja miała jeszcze nadzieje na cud w postaci wiatru, cudu jednak nie było – wyścig został przerwany, a zawodnicy zaczęli się pakować do wyjazdu.

Komisja zmieniła treść instrukcji żeglugi dotyczącą uznania regat i zawody zostały uznane po 4wyścigach, bez odrzutki. W klasie Europa brak odrzutki spowodował, że dwie najlepsze zawodniczki (LTU 18 i Katarzyna Szotyńska) zostały sklasyfikowane na dalszych pozycjach (przez wspomniane wyżej dyskwalifikacje)

wypowiedz się na FORUM
NEWS
 
5.19Polscy Match Racerzy Atakują
5.18Katamarany
5.16Oiler Cup
5.9Żeglarskie mistrzostwa Polski firm budowlanych.
5.9Omega Cup Wdzydze - Otwarcie sezonu
5.7Igrzyska Olimpijskie 2016
5.6Polish Match Tour – pierwsze rozstrzygnięcia!
5.1Zakończyły się regaty o Puchar ARKI
5.1Puchar Arki 2011
4.29Puchar Świata - Hyeres
4.29Zaczyna się piąty sezon POLISH MATCH TOUR. Dwie imprezy na początek!
4.29VI Puchar KS Zatoka Puck
4.206th Université de Nantes Sailing
4.19V Regaty - Memoriał Kpt. Jacka Pawluka / Zawiadomienie
4.19Puchar Komandora JKMW Kotwica
 
© Copyright 2001-2010   sails.pl team
email: do@sails.plhosted by  © no1
Stronę wygenerowano w czasie: 0.0894169807434s