Start!  |   Wydarzenia  |   Pliki  |   Video  |   Forum  |   Szkolenie  |   Galeria  |   Zawodnicy  |   Linki  |   O nas
17.9.2019

 


08:20:00 29.4.2009
Olimpijczycy górą w pierwszych regatach  //  Polish Match Tour 2009


Chcesz dostawać powiadomienia o nowych artykułach na sails.pl?
Kilknij tutaj!!!

  

W ostatni weekend, od 24 do 26 kwietnia, na Zalewie Zegrzyńskim odbyły się regaty meczowe Polish Match Tour, zaliczane do Pucharu Świata Międzynarodowej Federacji Żeglarskiej ISAF. Była to pierwsza z dwunastu imprez zaliczanych do rankingu Polish Match Tour - pierwszego cyklu regat meczowych Pucharu Świata w Polsce.

W zawodach wzięło udział 12 załóg z Polski i Włoch. Pierwszego dnia rozegrano eliminacje każdy z każdym w dwóch grupach. Najlepiej żeglowali faworyci czyli załogi Patryka Zbroji (Szczecin) i Tobiasza Zajączkowskiego (PMT Tech Team) które wygrały swoje grupy. Na drugich miejscach znalazły się zespoły Macieja Grabowskiego (Radiowa Trójka) i Grzegorza Krupy z Gliwic. Warunki do żeglowania w sobotę były bardzo dobre, wiał wiatr o sile do 3st. Beauforta przy bezchmurnym niebie.

W niedziele, drugiego dnia regat warunki pogodowe były jeszcze bardziej sprzyjające. Dokończono eliminacje i wyłoniono pary ćwierćfinałowe w których ścigano się do 2 zwycięstw. Swoje pojedynki wygrali: Maciek Grabowski z Kacprem Tuńskim (2-0), Patryk Zbroja z Urbanem Górskim (2-0), Jakub Pawluk z Grzegorzem Krupą (2-0) i Tobiasz Zajączkowski z Szymonem Szymikiem (2-0).

W półfinałach Zbroja gładko pokonał Pawluka wygrywając oba wyścigi, natomiast w drugim półfinale po zaciekłych bojach Zajączkowski musiał uznać wyższość utytułowanej załogi Grabowskiego przegrywając 1-2. W pierwszym wyścigu Paweł Suchocki z załogi Grabowskiego doznał groźnie wyglądającej kontuzji głowy, ale po udzielonej pomocy z opatrunkiem na głowie wrócił do walki.

Wielki Finał rozgrywany był do 3 wygranych wyścigów. Pierwsze dwa wyścigi Grabowski zdecydowanie wygrał, w trzecim Zbroja wygrał po emocjonującej walce, ale w czwartym pewnym zwycięstwem Grabowski przypieczętował wygraną w całych regatach. W meczu o 3 miejsce zwycięstwo odniósł Zajączkowski wygrywając 2-0.

Zwycięska załoga startująca pod patronatem Polskiego Radia PR3 płynęła w składzie: Maciek Grabowski, Paweł Kacprowski i Paweł Suchocki. Przypomnijmy, że Maciek Grabowski to 3 krotny olimpijczyk i wielokrotny mistrz Polski, Mistrz Europy i zwycięzca regat Pucharu Świata. Paweł Kacprowski to olimpijczyk i wielokrotny Mistrz Polski, wice Mistrz Europy w klasie 49-er. Paweł Suchocki to wielkrotny medalista mistrzostw Polski i brązowy medalista Mistrzostw Świata.

Po regatach powiedzieli:
Maciek Grabowski: Jesteśmy bardzo szczęśliwi ze zwycięstwa. Pływanie w tej formule regat i w takich warunkach to ogromna frajda. Zdajemy sobie sprawe, że brak nam jeszcze doświadczenia w match racingu, ale udaje nam się kompensować to poprawną techniką żeglowania i taktyką na trasie. W tym sezonie przygotowuję się i trenuje na nowej dla mnie klasie Star, jednak chciałbym coraz cześciej brać udział w regatach meczowych - to doskonała nauka i doświadczenie. Chciałbym podkreślić, że obserwuję stale podnoszący się poziom zawodników. Mimo że to pierwsze regaty w sezonie to widać, że parę załóg mocno przygotowywało się do tego sezonu.
Patryk Zbroja: Cieszymy się z drugiego miejscą, to bardzo dobry wynik dla nas. Oczywiście pozostaje niedosyt z niewykorzystanych szans i błędów w Finale, ale jednak trzeba było uznać wyższość utytułowanych przeciwników, gratulacje dla załogi Maćka. Niecierpliwie czekamy na kolejne regaty.
Tobiasz Zajączkowski: Pierwsze regaty sezonie, startowaliśmy w nowym skladzie co odbiło się na wodzie w postaci paru błędów. Niestety przez te błędy nie udało się wejść do Finału, pomimo tego jesteśmy zadowoleni i z dużymi nadziejami czekamy na kolejne imprezy. Doskonałe warunki pogodowe, sprawna organizacja i świetna atmosfera, tak w skrócie mogę podsumować te regaty.

Końcowe wyniki:
1. Maciek Grabowski – Radiowa Trójka
2. Patryk Zbroja - Szczecin
3. Tobiasz Zajączkowski – PMT Tech Team
4. Jakub Pawluk - Warszawa
5. Grzegorz Krupa - Gliwice
6. Kacper Tuński - Szczecin
7. Szymon Szymik – O’Neil Szymik Racing
8. Urban Górski – Urban Racing
9. Radek Żurek - Warszawa
10. Tomasz Wyrąbkiewicz – Racing Team Sp. z o.o.
11. Armando Miele (ITA) – CESYNT Brindisi
Marcin Chodakiewicz – Akademia Morska Gdynia

Kolejne regaty z cyklu Polish Match Tour odbędą się na tym samym akwenie w terminie 8-10 maja. Kompletne wyniki oraz dodatkowe informacje na oficjalnej stronie cyklu www.polishmatch.plwypowiedz się na FORUM
NEWS
 
5.19Polscy Match Racerzy Atakują
5.18Katamarany
5.16Oiler Cup
5.9Żeglarskie mistrzostwa Polski firm budowlanych.
5.9Omega Cup Wdzydze - Otwarcie sezonu
5.7Igrzyska Olimpijskie 2016
5.6Polish Match Tour – pierwsze rozstrzygnięcia!
5.1Zakończyły się regaty o Puchar ARKI
5.1Puchar Arki 2011
4.29Puchar Świata - Hyeres
4.29Zaczyna się piąty sezon POLISH MATCH TOUR. Dwie imprezy na początek!
4.29VI Puchar KS Zatoka Puck
4.206th Université de Nantes Sailing
4.19V Regaty - Memoriał Kpt. Jacka Pawluka / Zawiadomienie
4.19Puchar Komandora JKMW Kotwica
 
© Copyright 2001-2010   sails.pl team
email: do@sails.plhosted by  © no1
Stronę wygenerowano w czasie: 0.115931987762s