Start!  |   Wydarzenia  |   Pliki  |   Video  |   Forum  |   Szkolenie  |   Galeria  |   Zawodnicy  |   Linki  |   O nas
26.3.2019

 


10:25:00 23.2.2009
Dominacja zawodników SKŻ Hestia Sopot!  //  Mistrzostwa Świata Iceboard


Chcesz dostawać powiadomienia o nowych artykułach na sails.pl?
Kilknij tutaj!!!

   We wspaniałym stylu zaprezentowali się nasi zawodnicy na tegorocznych Mistrzostwach Świata w Windsurfingu Lodowym. Od 16 do 21 lutego na zamarzniętym jeziorze, w samym sercu Rygi, rywalizowało 111 zawodników z 14 krajów, w tym 17 osobowa drużyna z Polski.

Były to jedne z najbardziej udanych zawodów naszych żeglarzy lodowych w historii tego sportu. Nasi zawodnicy wygrali we wszystkich konkurencjach windsurfingowych, w których startowali.

fot: Organizator

Większość zawodników, na co dzień trenuje w Sopockim Klubie Żeglarskim Hestia-Sopot, a przygotowując się do Mistrzostw wiele tygodni spędzili trenując na zamarzniętych jeziorach przy granicy z Obwodem Kaliningradzkim. Jak widać ciężkie treningi i wydatki na sprzęt opłaciły się, a wytrwałość (treningi w kilkunastu stopniowym mrozie i upadki na lód nie należą do przyjemnych) zaprocentowała medalami i tytułami mistrzowskimi.

W klasyfikacji generalnej wszystkie miejsca na podium należały do Polaków. Bezkonkurencyjny był Jarosław Miarczyński (SKŻ Hestia-Sopot), który zwyciężył w większości wyścigów i ostatniego dnia nie musiał już startować mając zagwarantowany tytuł Mistrzowski.

fot: Organizator

Drugi był zeszłoroczny triumfator zawodów Cezary Rośleń (AZS AWFiS Gdańsk), a trzeci i zarazem Mistrz Świata Juniorów!, rewelacyjnie żeglujący Jacek Piasecki (SKŻ Hestia Sopot).

fot: Organizator

Wśród Pań również absolutna dominacja. Natalia Wójcik (SKŻ Hestia Sopot) - Mistrzyni Świata i jednocześnie Mistrzyni Świata Juniorów, Agnieszka Bilska (SKŻ Hestia Sopot) – Vice Mistrzyni Świata, Kamila Tomkiewicz (YKP Warszawa) – trzecie miejsce.

fot: Organizator

Podczas regat rozegrano również maraton, i tu również rewelacyjnie spisywali się zawodnicy z północnej Polski. Jarosław Miarczyński (SKŻ Hestia Sopot) wyprzedził dwóch klubowych kolegów Janka Sulińskiego oraz Pawła Tarnowskiego, który w tej konkurencji był najlepszy wśród juniorów. Wśród kobiet na podium maratonu również uplasowały się dwie reprezentantki sopockiego klubu – Natalia Wójcik (1 miejsce), Agnieszka Bilska (3 miejsce).Po tych najważniejszych iceboardowych zawodach sezon zimowy powoli dobiega końca. Wyniki bardzo cieszą i pozwalają z optymizmem oczekiwać zmagań w sezonie letnim.
Wyniki

Galeria

wypowiedz się na FORUM
NEWS
 
5.19Polscy Match Racerzy Atakują
5.18Katamarany
5.16Oiler Cup
5.9Żeglarskie mistrzostwa Polski firm budowlanych.
5.9Omega Cup Wdzydze - Otwarcie sezonu
5.7Igrzyska Olimpijskie 2016
5.6Polish Match Tour – pierwsze rozstrzygnięcia!
5.1Zakończyły się regaty o Puchar ARKI
5.1Puchar Arki 2011
4.29Puchar Świata - Hyeres
4.29Zaczyna się piąty sezon POLISH MATCH TOUR. Dwie imprezy na początek!
4.29VI Puchar KS Zatoka Puck
4.206th Université de Nantes Sailing
4.19V Regaty - Memoriał Kpt. Jacka Pawluka / Zawiadomienie
4.19Puchar Komandora JKMW Kotwica
 
© Copyright 2001-2010   sails.pl team
email: do@sails.plhosted by  © no1
Stronę wygenerowano w czasie: 0.109308958054s