Start!  |   Wydarzenia  |   Pliki  |   Video  |   Forum  |   Szkolenie  |   Galeria  |   Zawodnicy  |   Linki  |   O nas
19.8.2022

 


23:59:00 16.3.2002
Wiatr i Woda Gdynia Boatshow  //  Inne informacje - sezon 2002


Chcesz dostawać powiadomienia o nowych artykułach na sails.pl?
Kilknij tutaj!!!

  

Szanowni Państwo,

Mam przyjemność poinformować Państwa o przedsięwzięciu, mającym na celu promocję sportów wodnych, które odbędzie się w Gdyni w dniach 1-2 czerwca br.

Wiatr i Woda Gdynia Boat Show pod patronatem Prezesa Polskiego Związku Żeglarskiego -Wiesława Kaczmarka oraz Prezydenta Gdyni - Wojciecha Szczurka będzie imprezą plenerową, zorganizowaną na terenie Mariny Gdynia przez Polski Związek Żeglarski, Urząd Miasta Gdyni, Gdyński Serwis Regatowy sails.pl i organizatorów targów żeglarskich "Boatshow" z Łodzi i "Wiatr i Woda" z Warszawy, przy współudziale Gdyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz gdyńskich klubów żeglarskich. Liczymy, że do grona współorganizatorów dołączy także Telewizja Polska Gdańsk.

W imprezie wezmą udział zawodnicy Kadry Olimpijskiej PZŻ z medalistami Mistrzostw Świata i Europy 2001 -Maciejem Grabowskim, Przemysławem Miarczyńskim, Wojciechem Brzozowskim i Dorotą Staszewską. Założeniem organizatorów jest, aby w możliwie pełny i wyczerpujący sposób podczas zorganizowanych pokazów przybliżyć zasady walki regatowej, zademonstrować wysokiej klasy sprzęt oraz umożliwić bezpośrednie spotkania z mistrzami. Podczas imprezy będziemy gościli także duże żaglowce z "Zawiszą Czarnym", "Mariuszem Zaruskim" i "Oceanią" na czele, zaś gdyńskie kluby żeglarskie zaprezentują całą gamę swojego sprzętu żeglarskiego, umożliwiając uczestnikom bezpłatne zwiedzanie i krótkie rejsy po Zatoce Gdańskiej.

Impreza skierowana jest również do dzieci, dla których zorganizowany zostanie z okazji Dnia Dziecka festyn gier i zabaw pn. "Chrzest Morski".

Ważnym punktem programu jest konferencja bezpieczeństwa zorganizowana wspólnie przez Polski Związek Żeglarski i Marynarkę Wojenną, w ramach której przewidywane są pokazy ratownictwa morskiego. Wiatr i Woda Gdynia Boat Show to impreza promująca żeglarstwo, której towarzyszyć będzie urozmaicony program imprez dodatkowych:

  • uroczyste wypłynięcie jachtu "Copernicus" na powitanie uczestników tegorocznej edycji regat dookoła świata "Volvo Ocean Race" - załogę "Copernicusa" - uczestnika pierwszej edycji wyścigu stanowić będą żeglarze, którzy na jego pokładzie w 1974 r. startowali w tych regatach,
  • spotkania ze znanymi postaciami ze świata "wiatru i wody",
  • cykl prezentacji i wykładów dotyczących bezpieczeństwa na wodzie,
  • pokazy,
  • występy,

czyli stworzenie prawdziwie żeglarskiego klimatu z udziałem sportowców najwyższej klasy. Liczymy, że Państwa udział w tej imprezie nie tylko podniesie jej rangę, ale przyczyni się do popularyzacji żeglarstwa i innych sportów wodnych.

Dodatkowe informacje umieszczane będą sukcesywnie na stronie internetowej PZŻ: www. pya.org.pl oraz www.sails.pl.

Z żeglarskim pozdrowieniem


Zbigniew STOSIO


Sekretarz Generalny PZŻ

upload
wypowiedz się na FORUM
NEWS
 
5.19Polscy Match Racerzy Atakują
5.18Katamarany
5.16Oiler Cup
5.9Żeglarskie mistrzostwa Polski firm budowlanych.
5.9Omega Cup Wdzydze - Otwarcie sezonu
5.7Igrzyska Olimpijskie 2016
5.6Polish Match Tour – pierwsze rozstrzygnięcia!
5.1Zakończyły się regaty o Puchar ARKI
5.1Puchar Arki 2011
4.29Puchar Świata - Hyeres
4.29Zaczyna się piąty sezon POLISH MATCH TOUR. Dwie imprezy na początek!
4.29VI Puchar KS Zatoka Puck
4.206th Université de Nantes Sailing
4.19V Regaty - Memoriał Kpt. Jacka Pawluka / Zawiadomienie
4.19Puchar Komandora JKMW Kotwica
 
© Copyright 2001-2010   sails.pl team
email: do@sails.plhosted by  © no1
Stronę wygenerowano w czasie: 0.101171016693s