Start!  |   Wydarzenia  |   Pliki  |   Video  |   Forum  |   Szkolenie  |   Galeria  |   Zawodnicy  |   Linki  |   O nas
5.6.2020

 


21:03:00 9.8.2008
Regaty Unity Line dla plażowej publiczności  //  VIII Regaty Unity Line


Chcesz dostawać powiadomienia o nowych artykułach na sails.pl?
Kilknij tutaj!!!

  

W dniach 15-17 sierpnia na trasie Świnoujście- Kołobrzeg – Świnoujście odbędą się VIII Regaty Unity Line. Jest to od kilku lat największa pod względem ilości startujących jachtów oraz długości trasy impreza regatowa na polskim wybrzeżu. W roku 2007 zgromadziła 66 jachtów, a na nich 292 żeglarzy, w tym również z Niemiec. Do 8 sierpnia zgłosiły się już 54 jachty, a zgłoszenia przyjmujemy do 14 sierpnia. Organizatorzy regat – żeglarze Jacht Klubu Akademickiego Związku Sportowego w Szczecinie oraz firma żeglugowa Unity Line skutecznie zaprosili również do współpracy nadmorskie miejscowości – Kołobrzeg, Rewal, Dziwnów, Międzyzdroje i Świnoujście. W trakcie wyścigów w pobliżu Międzyzdrojów, Dziwnowa i Rewala będą przeprowadzone lotne premie. Chodzi o przybliżenie regat publiczności znajdującej się na plażach. A że jest to pełnia sezonu wczasowego i długi weekend to oczywiście plaże pełne są wczasowych gości. Grupie jachtów towarzyszy statek szkolno-badawczy Akademii Morskiej „Nawigator XXI” z kpt.ż.w. Przemysławem Łopytą, który pełni w regatach funkcję statku asysty ratowniczej, a który jest jednocześnie charakterystycznym elementem regat znakomicie widocznym z plaż. Podobnie jak w roku 2007 publiczność plażowa zostanie poinformowana o regatach poprzez plakaty, informacje w prasie, radio i telewizji oraz informacje na plażach.

Regaty Unity Line są rozgrywane w podziale na kilka grup – jachty z pomiarami, jachty bez pomiarów, stare jachty - oldtimery, żeglarze samotni. Zamiarem organizatorów regat jest zaplanowanie tylu grup, żeby każdy żeglarz znalazł dla siebie najodpowiedniejszą do jego możliwości i jachtu, jakim dysponuje. Bardzo dużą uwagę przykłada się do stworzenia sympatycznej atmosfery. Jest to impreza organizowana przez entuzjastów żeglarstwa dla entuzjastów morza i żeglarstwa. Co roku w Kołobrzegu odbywa się spotkanie żeglarzy połączone z koncertem szant dostępne również dla publiczności. Żeglarzy wspaniale gości w Porcie Jachtowym w Kołobrzegu jego gospodarz kpt. Wojciech Dubois. W roku 2008 spotkanie odbędzie się w dniu 16 sierpnia o godzinie 16.00, w tym samym dniu godzinie 12.00 odbędzie się wyścig na redzie portu w Kołobrzegu znakomicie widoczny z miejscowej plaży. Wszystkie imprezy związane z regatami są otwarte dla publiczności, którą zapraszamy poprzez 1100 plakatów rozwieszonych w nadmorskich miejscowościach.

Oficjalne wyniki zostaną ogłoszone na zakończeniu VIII Regat Unity Line, 30 sierpnia o godzinie 17.00 na terenie Jacht Klubu AZS w Szczecinie, ul. Przestrzenna 9. W poprzednich latach zakończenie regat odbywało się na promie „Polonia” w Świnoujściu, ale ilość żeglarzy startujących w regatach jest już tak duża, iż nie mieszczą się na promie i w związku z tym zakończenie przeniesiono do JK AZS.

Wyniki regat, informacje o imprezie oraz liczne zdjęcia i artykuły prasowe można obejrzeć na stronie www.regatyunityline.plwypowiedz się na FORUM
NEWS
 
5.19Polscy Match Racerzy Atakują
5.18Katamarany
5.16Oiler Cup
5.9Żeglarskie mistrzostwa Polski firm budowlanych.
5.9Omega Cup Wdzydze - Otwarcie sezonu
5.7Igrzyska Olimpijskie 2016
5.6Polish Match Tour – pierwsze rozstrzygnięcia!
5.1Zakończyły się regaty o Puchar ARKI
5.1Puchar Arki 2011
4.29Puchar Świata - Hyeres
4.29Zaczyna się piąty sezon POLISH MATCH TOUR. Dwie imprezy na początek!
4.29VI Puchar KS Zatoka Puck
4.206th Université de Nantes Sailing
4.19V Regaty - Memoriał Kpt. Jacka Pawluka / Zawiadomienie
4.19Puchar Komandora JKMW Kotwica
 
© Copyright 2001-2010   sails.pl team
email: do@sails.plhosted by  © no1
Stronę wygenerowano w czasie: 1.0495929718s