Start!  |   Wydarzenia  |   Pliki  |   Video  |   Forum  |   Szkolenie  |   Galeria  |   Zawodnicy  |   Linki  |   O nas
5.6.2020

 


14:09:00 13.7.2008
Puchar Zielonej Fasoli  //  Nivea - Błękitne Żagle


Chcesz dostawać powiadomienia o nowych artykułach na sails.pl?
Kilknij tutaj!!!

   Dobiegły końca organizowane przez UKS Hals Sopot Regaty o Puchar Zielonej Fasoli. Na wodach Zatoki Gdańskiej młodzi żeglarze ścigali się w najmniejszej regatowej klasie - Optimist. W regatach wystartowali zawodnicy reprezentujący barwy UKS Hals Sopot oraz Gdyńskiej Akademii Żeglarstwa.

Pierwszego dnia regat młodzi optimiściarze pojawili się na wodzie około godziny 11. Przy dość zmiennym wietrze udało się rozegrać aż 8 wyścigów. W sobotę jednym punktem nad Mikołajem Zegadłowiczem (Hals Sopot) zwyciężył Łukasz Korczyński (GAŻ), co można było uznać za znak dobrze zapowiadającej się niedzielnej rywalizacji.

Drugiego dnia, mimo dość silnie wiejącego wiatru, błękitne żagle znów pojawiły się na Sopockich wodach, a do rywalizacji dołączyli kolejni zawodnicy. Rozegrano11 wyścigów. Ponownie najlepiej radził sobie Łukasz, choć Mikołaj wcale nie odpuszczał. Dzielnie walczyła także Patrycja Olińska (GAŻ) - jedyna zawodniczka walcząca o Puchar Zielonej Fasoli. Ale w Regatach o Puchar Zielonej Fasoli rywalizacja to nie wszystko. - Tutaj zawsze panuje taka rodzinna atmosfera. Dzieci rywalizują, uczą się, ale jednocześnie dobrze się bawią. Na wodzie najgorzej było im stanąć oko oko z tym wiatrem, ale gdy już dopłynęli do boji, to już byli zadowoleni, opowiadali sobie dowcipy. To są dla nich dopiero takie pierwsze wyścigi, potem strach minie. Na koniec najlepszą nagrodą był dla wszystkich przejazd na kole, nawet ja się załapałam - opowiada mama Mikołaja Zegadłowicza, która także była protokolantką w trakcie regat, bo jak warto wspomnieć, również rodzice zaangażowali się w organizację zawodów.

Ostatecznie wśród starszych żeglarzy (powyżej 12 lat) Puchar Zielonej Fasoli trafił do Łukasza Korczyńskiego, na drugim miejscu uplasował się Michał Zegadłowicz, przed Patrycją Olińską, która zajęła trzecie miejsce. W rywalizacji młodszych optimiściarzy zwyciężył Mikołaj Mańkucki (GAŻ), przed Mateuszem Kowalewskim (UKS Hals Sopot) i Piotrem Swiątkowskim (GAŻ). Upominki od Hestii dostali wszyscy uczestnicy regat.

Wyniki

Galeria

Aleksandra Waśko

wypowiedz się na FORUM
NEWS
 
5.19Polscy Match Racerzy Atakują
5.18Katamarany
5.16Oiler Cup
5.9Żeglarskie mistrzostwa Polski firm budowlanych.
5.9Omega Cup Wdzydze - Otwarcie sezonu
5.7Igrzyska Olimpijskie 2016
5.6Polish Match Tour – pierwsze rozstrzygnięcia!
5.1Zakończyły się regaty o Puchar ARKI
5.1Puchar Arki 2011
4.29Puchar Świata - Hyeres
4.29Zaczyna się piąty sezon POLISH MATCH TOUR. Dwie imprezy na początek!
4.29VI Puchar KS Zatoka Puck
4.206th Université de Nantes Sailing
4.19V Regaty - Memoriał Kpt. Jacka Pawluka / Zawiadomienie
4.19Puchar Komandora JKMW Kotwica
 
© Copyright 2001-2010   sails.pl team
email: do@sails.plhosted by  © no1
Stronę wygenerowano w czasie: 0.537693023682s