Start!  |   Wydarzenia  |   Pliki  |   Video  |   Forum  |   Szkolenie  |   Galeria  |   Zawodnicy  |   Linki  |   O nas
26.3.2019

 


12:02:00 9.7.2008
Puchar Zielonej Fasoli w klasie Optimist  //  Nivea - Błękitne Żagle


Chcesz dostawać powiadomienia o nowych artykułach na sails.pl?
Kilknij tutaj!!!

   Jak wakacje, to tylko nad morzem! Słońce, woda, wiatr – czyli jednym słowem wielka przygoda, która czeka właśnie na tych, którzy umieją żywioły te odpowiednio opanować. Szansę na to będą mieć już za tydzień, od 12 do 13 lipca, młodzi żeglarze uczestniczący w programie Nivea Błękitne Żagle, którzy wystartują w Regatach o Puchar Zielonej Fasoli. W Sopocie o tytuły najlepszych w najmniejszej żeglarskiej klasie Optimist, wystartują dzieci w wieku od 6 do 11 lat. – Są to regaty uczniowskich klubów sportowych, startują w nich najmłodsi. To są tacy pierwsi adepci żeglarstwa, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności, swój poziom. Nie są to żadne regaty wyczynowe. Miejsce rywalizacji zastępuje dobra zabawa – powiedziała Joanna Jankowska, trenerka z Gdyńskiej Akademii Żeglarstwa i UKS Hals Sopot.

Klasa Optimist to najmniejsza, ale też najpopularniejsza klasa regatowa na świecie. Pływając na niej najmłodsi uczą się podstaw żeglarskiego fachu. Dla wielu startujących w regatach żeglarzy będą to pierwsze regaty w życiu. Dlatego Regaty o Puchar Zielonej Fasoli to nie tylko zabawa i walka o nagrody, ale przede wszystkim walka z własnymi słabościami. – Dzieci w tym wieku jeszcze boją się, że wpadną do morza, zachłysną się wodą, pędu łódki się boją – chociaż ona wcale tak szybko nie płynie, tego przechyłu, łomotu żagla, fali. Takie regaty pomagają im przemóc się – dodaje Joanna Jankowska.

Organizatorzy regat –UKS Hals Sopot oraz Sopocki Klub Żeglarski Hestia Sopot, przewidują, że na wodach Zatoki Gdańskiej pojawi się około 40 błękitnych żagli. Jednym z uczestników regat będzie 11-sto letni Adam. Dla niego, podobnie jak dla innych młodych żeglarzy, pływanie na Optimiście to przede wszystkim wielka frajda – Na Optimiście pływam od 3 lat, ale jeszcze nie startowałem w żadnych regatach. Najfajniejsza w żeglowaniu jest ta duża prędkość, no i fale. Na regatach boję się, że zrobię „grzyba”. Ale jeśli wystartuję to będę spokojny, dam z siebie wszystko. Jeśli mi się nie uda – to trudno – powiedział Adam.

Regaty o Puchar Zielonej Fasoli organizowane są przez UKS Hals Sopot przy współpracy z SKŻ Hestia Sopot już kolejny rok z rzędu. Nagrody w regatach ufundowała Hestia. Serdecznie zapraszamy do kibicowania.tekst: Aleksandra Waśko

wypowiedz się na FORUM
NEWS
 
5.19Polscy Match Racerzy Atakują
5.18Katamarany
5.16Oiler Cup
5.9Żeglarskie mistrzostwa Polski firm budowlanych.
5.9Omega Cup Wdzydze - Otwarcie sezonu
5.7Igrzyska Olimpijskie 2016
5.6Polish Match Tour – pierwsze rozstrzygnięcia!
5.1Zakończyły się regaty o Puchar ARKI
5.1Puchar Arki 2011
4.29Puchar Świata - Hyeres
4.29Zaczyna się piąty sezon POLISH MATCH TOUR. Dwie imprezy na początek!
4.29VI Puchar KS Zatoka Puck
4.206th Université de Nantes Sailing
4.19V Regaty - Memoriał Kpt. Jacka Pawluka / Zawiadomienie
4.19Puchar Komandora JKMW Kotwica
 
© Copyright 2001-2010   sails.pl team
email: do@sails.plhosted by  © no1
Stronę wygenerowano w czasie: 0.0968539714813s