Start!  |   Wydarzenia  |   Pliki  |   Video  |   Forum  |   Szkolenie  |   Galeria  |   Zawodnicy  |   Linki  |   O nas
26.3.2019

 


17:27:00 5.6.2008


Chcesz dostawać powiadomienia o nowych artykułach na sails.pl?
Kilknij tutaj!!!

   Dziś dzień nie był tak łaskawy jak wczoraj jednak przed wyścigami zawodnicy byli w dobrych nastrojach.

Prowadzący po pierwszym dniu Steve Allen powiedział o zawodach: „W zawodach startuje cała światowa czołówka. Rywalizacja jest bardzo zacięta, dlatego jeden mały błąd może spowodować, że straty są nie do odrobienia. Tak było podczas drugiego wczorajszego wyścigu, kiedy błąd na starcie nie pozwolił mi już na uzyskanie wyższej pozycji niż ósma.”

Marta Hlavaty reprezentantka Polski w klasie RS:X jest druga po 4 wyścigach: „ Jest to mój drugi raz w tym sezonie jak pływam na Formule, więc traktuje ten start bardziej jako rozpływanie. Idzie dobrze, ale żałuje, bo ani razu nie udało mi się wczoraj wygrać wyścigu z Allison, a było, blisko ponieważ w dwóch pierwszych prowadziłam. Zawody są zorganizowane po mistrzowsku, wiatr jak na razie dopisuje a dla mnie jest to przyjemna odmiana od klasy olimpijskiej, ponieważ Formula jest szybsza, i bardziej ekscytująca.”

Zawodnicy czekali do godziny 13 na wyjście na wodę. Wiatr był graniczny i osiągali ślizg dopiero po odpłynięciu od brzegi. Pierwszy wyścig zdołała ukończyć jedynie połowa stawki jednak w drugim było już dużo lepiej.

Steve Allen wygrał obydwa wyścigi i umocnił się na prowadzeniu w regatach. Również wśród dziewczyn wciąż najlepsza jest Allison Shreeve, tuż przed Martą Hlavaty. Marta nie kryła dziś radości tak, jak chciała wygrała wyścig z Allison.

Najlepszy z Polaków był dziś Hubert Mokrzycki, który w klasyfikacji generalnej jest czwarty. Dziś dwa razy piąty. Michał Polanowski jest siódmy. Reprezentujący gospodarzy Paweł Hlavaty awansował na ósmą pozycję a w dziesiątce jest jeszcze Wojciech Brzozowski.Wyniki, galeria oraz inne inforamcje

wypowiedz się na FORUM
NEWS
 
5.19Polscy Match Racerzy Atakują
5.18Katamarany
5.16Oiler Cup
5.9Żeglarskie mistrzostwa Polski firm budowlanych.
5.9Omega Cup Wdzydze - Otwarcie sezonu
5.7Igrzyska Olimpijskie 2016
5.6Polish Match Tour – pierwsze rozstrzygnięcia!
5.1Zakończyły się regaty o Puchar ARKI
5.1Puchar Arki 2011
4.29Puchar Świata - Hyeres
4.29Zaczyna się piąty sezon POLISH MATCH TOUR. Dwie imprezy na początek!
4.29VI Puchar KS Zatoka Puck
4.206th Université de Nantes Sailing
4.19V Regaty - Memoriał Kpt. Jacka Pawluka / Zawiadomienie
4.19Puchar Komandora JKMW Kotwica
 
© Copyright 2001-2010   sails.pl team
email: do@sails.plhosted by  © no1
Stronę wygenerowano w czasie: 0.115081071854s