Start!  |   Wydarzenia  |   Pliki  |   Video  |   Forum  |   Szkolenie  |   Galeria  |   Zawodnicy  |   Linki  |   O nas
5.6.2020

 


19:18:00 20.4.2008
19 jachtów zgłoszonych  //  VIII Regaty Unity Line


Chcesz dostawać powiadomienia o nowych artykułach na sails.pl?
Kilknij tutaj!!!

  

W dniach 15-17 sierpnia odbędą się VIII Regaty Unity Line. Tradycyjna trasa to Świnoujście – Kołobrzeg – Świnoujście. Mimo tego, że do Regat jeszcze sporo czasu już zgłoszonych zostało 19 jachtów, w tym 17 niemieckich.
Żeglarze niemieccy lubią mieć sezon żeglarski dokładnie zaplanowany, stąd ich zgłoszenia. Polscy żeglarze lubią zgłaszać się w ostatnich dniach przed startem. Organizatorzy Regat – Unity Line i Jacht Klub AZS w Szczecinie proszą o możliwie wczesne zgłoszenia. Regaty przez osiem lat bardzo się rozrosły, stąd też istotne są informacje czy zakończenie regat przygotowywać na 300 czy może 500 żeglarzy. Również rodzi to konkretne przygotowania do przyjęcia żeglarzy w portach Świnoujścia i Kołobrzegu.

Pierwszym zgłoszonym żeglarzem był żeglujący samotnie Henryk Kałuża na jachcie „Harrym” z Jacht Klubu AZS. W grupie samotnych żeglarzy zgłosili się również: Ralf Pritzkow z Berlina na jachcie „Seba”, Edward Zając z Jacht Klubu Ustka na „Holly” i Holger Freude z Yacht Club Peene Anklam na „Sturmvogel II”. Ralf Pritzkow jest żeglarzem niepełnosprawnym a znakomicie żegluje na dużym 10- metrowym jachcie, na którym normalnie pływa pięciu żeglarzy. Za swój hart ducha otrzymał w ubiegłym roku Puchar „Kuriera Szczecińskiego”. Edward Zając w zeszłym roku samotnie przypłynął z Ustki i samotnie tam wrócił. Za swój wyczyn otrzymał Puchar Telewizji Polskiej. Do tej grupy zgłosił się również Silvio Schaffner na „Baumstark” z SSC Ueckermunde.

Żeglarstwo samotne to niewątpliwie sport ekstremalny. Mamy w Szczecinie ogromne tradycje w tego rodzaju żeglowaniu. Stąd startowali Kazimierz „Kuba” Jaworski, Krzysztof Baranowski, Jerzy Siudy i wielu innych żeglarzy.

W grupie o zdecydowanie wyczynowym, sportowym charakterze z przelicznikiem IMS zgłosił się jacht „Express” z kpt. Andreasem Jagerem z SSC Wolgast. Nie ulega wątpliwości, że znakomicie to podgrzeje atmosferę rywalizacji w tej grupie.

W grupie jachtów z przelicznikiem regatowym KWR zgłosił się jacht „Kailua” z kpt. Waldemarem Skuzą z Wittower Segelnverein. Waldemar Skuza jest bardzo aktywnym organizatorem naszych Regat na terenie Niemiec i Danii. To dzięki jego informacjom o regatach zgłosili się do nas żeglarze niemieccy.

W grupie oldtimerów wystartują: „Wappen von Anklam” z kpt. Ronnym Neukirch z SSC Anklam oraz „Beyond” z kpt. Andreasem Rohe. Zbudowany w 1953 roku „Wappen von Anklam” z kpt. Ronnym Neukirch wygrał w roku 2007 regaty w tej grupie. Oczekujemy na zgłoszenie najstarszego polskiego jachtu - 102 – letniego „Nadira” z Jacht Klubu AZS.

W grupie jachtów bez przeliczników o długości powyżej 10,5 metra zgłosiły się: „Laleu” z kpt. Hernig Dressler oraz “Leander” z kpt. Haraldem Heitmann z RSV Riemse. W grupie tej wystartuje także “Ulysses” z kpt. Mirosłswem Lewińskim, który zamierza w tym roku wyruszyć w rejs dookoła świata. Oczekujemy na jego zgłoszenie.

W grupie jachtów o długości 8,50 – 10,50 metra bez pomiarów zgłosiły się cztery jachty: Intrepid z kpt. Winfriedem Ziske z Pomerscher Greif Ueckermunde, Ruden z kpt. Klausem Helms z YC Ueckermunde , Manati z kpt. Lutzem Bramer z SSC Ueckermunde oraz Alex z kpt. Manfredem Friese. Jacht „Manati” z kpt. Lutzem Bramer w roku 2006 był pierwszym niemieckim jachtem uczestniczącym w regatach.

W grupie jachtów najmniejszych, o długości do 8,50 m, bez pomiarów wystartują: Quatro z kpt. Mattiasem Koppen z Kohnscher Kanal Ueckermunde, Biggi z kpt. Gerhardem Steinmann z YC Ueckermunde, Feria z kpt. Bernhardtem Hartmut z SV Stralsund oraz Kiek ut z kpt. Jurgenem Rohl z YC Ueckermunde.

Zgłoszenia prosimy składać lub przesyłać do Jacht Klubu AZS w Szczecinie lub mailem na adres pstelmarczyk@tstd.pl . Po wszelkie bliższe informacje prosimy zaglądać na strony www.jkazs.szczecin.pl oraz www.regatyunityline.pl. Harmonogram regat Unity Line do pobrania z działu Pliki.


wypowiedz się na FORUM
NEWS
 
5.19Polscy Match Racerzy Atakują
5.18Katamarany
5.16Oiler Cup
5.9Żeglarskie mistrzostwa Polski firm budowlanych.
5.9Omega Cup Wdzydze - Otwarcie sezonu
5.7Igrzyska Olimpijskie 2016
5.6Polish Match Tour – pierwsze rozstrzygnięcia!
5.1Zakończyły się regaty o Puchar ARKI
5.1Puchar Arki 2011
4.29Puchar Świata - Hyeres
4.29Zaczyna się piąty sezon POLISH MATCH TOUR. Dwie imprezy na początek!
4.29VI Puchar KS Zatoka Puck
4.206th Université de Nantes Sailing
4.19V Regaty - Memoriał Kpt. Jacka Pawluka / Zawiadomienie
4.19Puchar Komandora JKMW Kotwica
 
© Copyright 2001-2010   sails.pl team
email: do@sails.plhosted by  © no1
Stronę wygenerowano w czasie: 0.268648862839s