Start!  |   Wydarzenia  |   Pliki  |   Video  |   Forum  |   Szkolenie  |   Galeria  |   Zawodnicy  |   Linki  |   O nas
13.6.2021

 


09:41:00 16.9.2006
Podsumowanie sezonu w Sopot Match Racing Center  //  Inne informacje - 2006


Chcesz dostawać powiadomienia o nowych artykułach na sails.pl?
Kilknij tutaj!!!

   Regaty Pucharu Świata w Match Racingu.

Dzięki organizacji przez Sopot Match Racing Center regat match racingowych stopnia pierwszego (Grade 1) miasto Sopot dołączyło do elitarnego grona 18 organizatorów imprez najwyższego formatu na całym świecie.
Do udziału w regatach Grade 1 zaproszonych zostało 10 czteroosobowych zawodowych ekip żeglarskich z całego świata. W zgodnej opinii zarówno polskich jak i międzynarodowych obserwatorów i sędziów były to najlepiej zorganizowane regaty tego roku w Polsce. Obsługa regat nawodna i lądowa przez 10 dni ciężkiej pracy udowodniła, że jest gotowa na organizację regat rangi Mistrzostw Europy w przyszłym roku.
Były to również najlepiej nagłośnione regaty w Polsce – dzięki współpracy z mediami ogólnopolskimi pakiet świadczeń medialnych zbliżył się do kwoty prawie dwóch milionów złotych.
Atrakcyjna i prosta formuła zgromadziła na końcu molo tysiące kibiców a regaty wpisały się już chyba na stałe w kalendarz sopockich imprez sportowo kulturalnych.

Wyścigi regat Pucharu Świata przeprowadzone zostały na pięciu pełnomorskich jachtach klasy Diamant 3000, zupełnie nowych, specjalnie zbudowanych na sopockie regaty. To najnowocześniejsza flota jachtów pełnomorskich w Polsce, których portem macierzystym jest Sopot.

Gospodarzami sopockich regat PŚ byli żeglarze z ekipy TARNACKI Racing, jednej z nielicznych w Polsce profesjonalnych załóg żeglarskich. Jej skipperem jest Przemysław Tarnacki, który dowodzi załogą złożoną z żeglarzy mających na koncie tytuły mistrzów Polski, świata, zawodników kadry olimpijskiej.
W mijającym sezonie ekipa reprezentowała Sopot na 8 imprezach zaliczanych do Pucharu Świata w całej Europie. W planach ma jeszcze 3 starty do końca roku 2006.
Sopocka załoga sklasyfikowana jest obecnie na 55 miejscu w światowym rankingu sterników (ISAF Word Match Racing Rankings), na którym notowanych jest ponad 1400 ekip.
Mijający sezon był niezwykle ciężki dla sopockiej załogi. Mirosław Szymczak – trymer żagli – ledwo uszedł z życiem w bohaterskim pościgu za złodziejem uciekającym z motorówką Sopot Match Racing Center. Za swój czyn uhonorowany został specjalną nagrodą Prezydenta Miasta Gdańska Pana Pawła Adamowicza. Mirek dochodzić będzie do siebie będzie jeszcze długie miesiące ale wszyscy jesteśmy pewni, że wystartuje w sopockich barwach na początku nowego sezonu żeglarskiego 2007.


Sopot Sailing Grand Prix 2006.

Już drugi rok z rzędu Sopot Match Racing Center organizował flotowe regaty dla amatorów żeglarstwa przy sopockim molo – Sopot Sailing Grand Prix 2006. Cykl pięciu weekendowych imprez miał na celu promocję wód wokół sopockiego molo jako doskonale nadających się do uprawiania żeglarstwa oraz szeroką integrację środowiska żeglarskiego z Sopotu i Trójmiasta w Copacabana Beach Club – siedzibie Sopot Match Racing Center.

Popularność cyklu stale rośnie, co potwierdzają stali bywalcy regat min. z Warszawy, którzy długo przed sezonem mieli zarezerwowaną flotę jachtów w Sopocie. Potwierdzają ją również nowi sponsorzy: LOTOS został tytularnym sponsorem jednej z edycji cyklu: LOTOS CUP 2006.

Załogi rywalizowały podzielone na trzy grupy w zależności od długości jachtów jakimi dysponują. Oprócz krótkich, doskonale widocznych dla kibiców z molo wyścigów rozegrano również wyścigi długodystansowe, tzw. ‘Wyścig 3 Molo’ na trasie Sopot – Brzeźno – Orłowo – Sopot.

Wioska żeglarska w Copacabanie i szkolenia żeglarskie dla sopockiego Caritasu.

Kilkadziesiąt dzieci uczestniczyło w zajęciach żeglarskich na wodzie i teoretycznych na lądzie, w klubie Copacabana, połączonych z bezpłatnym wyżywieniem. Ta forma spędzania wolnego czasu dla dzieci jest coraz bardziej popularna na świecie. Od tego roku również w Copacabanie w Sopocie!

Klubowa baza sportowo rekreacyjna składała się w tym roku z trzech jachtów zatokowych typu MK24, pięciu jachtów odkryto pokładowych klasy Puck, 10 kompletów desek z żagle, 3 kompletów jachtów odkryto pokładowych typu Optymist, 12 kajaków i 5 pontonów.

wypowiedz się na FORUM
NEWS
 
5.19Polscy Match Racerzy Atakują
5.18Katamarany
5.16Oiler Cup
5.9Żeglarskie mistrzostwa Polski firm budowlanych.
5.9Omega Cup Wdzydze - Otwarcie sezonu
5.7Igrzyska Olimpijskie 2016
5.6Polish Match Tour – pierwsze rozstrzygnięcia!
5.1Zakończyły się regaty o Puchar ARKI
5.1Puchar Arki 2011
4.29Puchar Świata - Hyeres
4.29Zaczyna się piąty sezon POLISH MATCH TOUR. Dwie imprezy na początek!
4.29VI Puchar KS Zatoka Puck
4.206th Université de Nantes Sailing
4.19V Regaty - Memoriał Kpt. Jacka Pawluka / Zawiadomienie
4.19Puchar Komandora JKMW Kotwica
 
© Copyright 2001-2010   sails.pl team
email: do@sails.plhosted by  © no1
Stronę wygenerowano w czasie: 0.0967071056366s