Start!  |   Wydarzenia  |   Pliki  |   Video  |   Forum  |   Szkolenie  |   Galeria  |   Zawodnicy  |   Linki  |   O nas
6.6.2020

 


12:26:39 15.8.2005
NIVEA w Giżycku  //  Nivea - Błękitne Żagle


Chcesz dostawać powiadomienia o nowych artykułach na sails.pl?
Kilknij tutaj!!!

  

W niedzielę, 14 sierpnia zakończyły się w Giżycku 27 regaty NIVEA Błękitne Żagle. Giżycki piknik to ostatnia duża impreza w tym sezonie. W regatach na Jeziorze Niegocin wystartowało 149 najmłodszych zawodników z całej Polski.

Zabawa rozpoczęła się już w sobotę 13 sierpnia. Optimiściarzy przywitało piękne słońce i Burmistrz miasta - Jolanta Piotrowska - która przecinając wstęgę, dokonała uroczystego otwarcia imprezy. Jako pierwszy rozegrano wyścig o Błękitną Wstęgę. Zwycięzcą został Sebastian Kalafarski z WTR Węgorzewo. Warto dodać, że Burmistrz Giżycka kibicowała najmłodszym żeglarzom z wody przez cały czas trwania wyścigu.
Natomiast po południu można było podziwiać zmagania oldbojów. Niemal zupełny brak wiatru nie zniechęcił dorosłych sympatyków optimista. Sędzia główny regat Tomasz Sawukinas wprowadził novum do regulaminu, które zezwalało zawodnikowi na wybranie sobie załogi spośród najmłodszych błękitnych żeglarzy. Zespoły dzielnie wiosłowały, zmagając się z żywiołami Niegocina. Nie obyło się bez wywrotek i kąpieli. Zabawa była świetna.
W wyścigu oldbojów zwyciężył Marcin Sołtysik z UKS Ket Chojnice.

Zmienna pogoda nie odstraszyła giżyckich wilków morskich i szczurów lądowych, którzy tłumnie zbierali się na terenie pikniku. Miasteczko Błękitnych Piratów przeżyło prawdziwe oblężenie. Największą popularnością cieszyły się ścianka wspinaczkowa oraz konkurencje Kaczora Donalda, w których można było wygrać wiele atrakcyjnych nagród.

W sobotę wieczorem odbyły się koncerty zespołów Piorunersi i Orkiestra Dni Naszych. Piorunersi rozgrzali giżycką publiczność tradycyjną szantą. Mocna, rockowa szanta ODN-u przyciągnęła publiczność liczącą kilkaset osób, które po mimo deszczu dziarsko bawiły się przed sceną.

Niedziela przyniosła lepszą pogodę. Rozegrano trzy wyścigi eliminacyjne regat NIVEA Błękitne Żagle. Zmagania najmłodszych żeglarzy podziwiali rodzice i liczna publiczność Giżycka.

Wyniki wyścigów:

Klasyfikacja chłopców:
1 miejsce - Filip Florek UKS Żeglarz Wrocław
2 miejsce - Sebastian Kalafarski UKS WTR Węgorzewo
3 miejsce - Filip Ciszkiewicz UKS Hals Sopot

Klasyfikacja dziewczynek:
1 miejsce- Klaudia Kuczys MKŻ Arka Gdynia
2 miejsce - Ewa Szczęsna UKS Żeglarz Wrocław
3 miejsce - Zuzanna Rybicka UKS Żagielek Spójniowy Warszawa

Po południu rozpoczęło się zakończenie ostatniego w tym sezonie pikniku. Wystąpił zespół dla dzieci Zejman & Garkumpel ze wspaniałym, bajkowym koncertem, którego lider Mirek 'Kowal' Kowalewski poprowadził także zabawy dla dzieci. Nie obyło się bez chrztu, wizyty Neptuna, dyplomów, upominków i wielu dziecięcych uśmiechów.

W uroczystości zakończenia regat wzięło udział wielu miłych gości - między innymi Zbigniew Stosio - Sekretarz Generalny PZŻ, generał brygady Jerzy Zatoński w galowym mundurze, Zbyszek Malicki - Ojciec i Matka Programu NIVEA Błękitne Żagle, oraz sam Karol Jabłoński, który pogratulował najlepszym zawodnikom regat i wręczył im zadedykowane egzemplarze książki 'Czarodziej Wiatru'. Zwycięzców uhonorowano dyplomami, pucharami oraz ogromnymi pluszakami.

Specjalną niespodziankę przygotowała Burmistrz miasta Giżycka Jolanta Piotrowska, nagrody w postaci olbrzymich poduch - hipopotamów otrzymali najmłodszy zawodnik i zawodniczka regat. Oficjalnie sezon 'wielkich regat' NIVEA Błękitne Żagle 2005 zamknęła Agnieszka Hałas z NIVEA Polska S. A. podziękowaniami dla młodych 'optymistów' oraz życzeniami dalszych sukcesów kolejnym sezonie.

wypowiedz się na FORUM
NEWS
 
5.19Polscy Match Racerzy Atakują
5.18Katamarany
5.16Oiler Cup
5.9Żeglarskie mistrzostwa Polski firm budowlanych.
5.9Omega Cup Wdzydze - Otwarcie sezonu
5.7Igrzyska Olimpijskie 2016
5.6Polish Match Tour – pierwsze rozstrzygnięcia!
5.1Zakończyły się regaty o Puchar ARKI
5.1Puchar Arki 2011
4.29Puchar Świata - Hyeres
4.29Zaczyna się piąty sezon POLISH MATCH TOUR. Dwie imprezy na początek!
4.29VI Puchar KS Zatoka Puck
4.206th Université de Nantes Sailing
4.19V Regaty - Memoriał Kpt. Jacka Pawluka / Zawiadomienie
4.19Puchar Komandora JKMW Kotwica
 
© Copyright 2001-2010   sails.pl team
email: do@sails.plhosted by  © no1
Stronę wygenerowano w czasie: 0.185922145844s