Start!  |   Wydarzenia  |   Pliki  |   Video  |   Forum  |   Szkolenie  |   Galeria  |   Zawodnicy  |   Linki  |   O nas
22.5.2019

 


16:04:00 4.5.2004
I Puchar Ahmad Tea  //  Inne informacje - 2004


Chcesz dostawać powiadomienia o nowych artykułach na sails.pl?
Kilknij tutaj!!!

  

W "długi weekend" 1-3.05 na Kiekrzu przeprowadzono pierwsze regaty o puchar herbaty Ahmad Tea. W imprezie brały udział klasy: Europa (25 łódek), OK Dinghy (18), Optimist (15), Laser Standard (7) oraz Słonka (Snipe - 6). W dwóch piewrszych klasach startowali zawodnicy z Poznania oraz goście, w pozostałych tylko zawodnicy miejscowi. Dla Europy, OK Dinghy i Słonki regaty były liczone do Pucharu Polski.

Organizatorem zawodów był Jacht Klub Wielkopolski, a impreza kontynuuje tradycję Pucharu JKW (w zeszłym roku regaty te nazywały się Puchar Murphy&Nye).

Pierwszego dnia regat przeprowadzono 3 wyścigi przy pięknym słońcu i wietrze 1-4 B. Między wyścigami były dosyć długie przerwy, więc pływanie skończyło się około godziny 17.

Drugiego dnia wiatr był nieco słabszy, a słońce schowało się za chmurami. Odbyły się również 3 biegi, lecz tym razem były dwie komisje regatowe (osobna do startu i mety), przez co wszystko poszło sprawniej i przed 16 byliśmy już na brzegu.

Wieczorem na przystani JKW odbyła się wesoła impreza - była muzyka, jedzenie i napoje :-)

W poniedziałek, przy słabym wietrze (1-2 B), po pewnych problemach z ustawieniem trasy (wiatr zmieniał kierunek), odbyły się ostatnie dwa wyścigi.

Na zakończeniu przedstawiciele firmy sprzedającej w kraju herbatę Ahmad wręczyli nagrody i upominki oraz zapowiedzieli dalszą współpracę przy organizacji imprez żeglarskich. Dodać należy, że na zwycięzców w klasach czekały puchary i nagrody pieniężne (po 1000 zł dla Europy, Lasera i OK Dinghy, 1200 zł dla Słonki) oraz rzeczowe (talon na żagiel Juszczaka dla Optimista).

Wyniki:

Europa:

1. Michał Kaczmarek JKW Poznań
2. Katarzyna Pic ŻMKS Poznań
3. Barbara Strzyżewska ŻLKS Poznań

OK Dinghy:

1. Antoni Pawłowski AZS Poznań
2. Paweł Pawlaczyk JKW Poznań
3. Janusz Stobiński AZS Poznań

(Pełne wyniki OKD są na stronie www.okd.org.pl)

Laser:

1. Wojciech Bromka JKW Poznań
2. Wojciech Marciniak JKW Poznań
3. Grzegorz Sierpowski ŻLKS Kiekrz

Optimist:

1. Wojciech Dubisz PKM LOK Poznań
2. Aleksander Prusiński JKW Poznań
3. Marek Kaczmarek JKW Poznań

Słonka:

1. Mirosław i Magdalena Błoch JKW Poznań
2. Zbigniew Michalski i Romuald Dobrzyński ŻLKS Poznań
3. Tomasz Słodecki i Szymon Stankowski PKM LOK Poznań

wypowiedz się na FORUM




NEWS
 
5.19Polscy Match Racerzy Atakują
5.18Katamarany
5.16Oiler Cup
5.9Żeglarskie mistrzostwa Polski firm budowlanych.
5.9Omega Cup Wdzydze - Otwarcie sezonu
5.7Igrzyska Olimpijskie 2016
5.6Polish Match Tour – pierwsze rozstrzygnięcia!
5.1Zakończyły się regaty o Puchar ARKI
5.1Puchar Arki 2011
4.29Puchar Świata - Hyeres
4.29Zaczyna się piąty sezon POLISH MATCH TOUR. Dwie imprezy na początek!
4.29VI Puchar KS Zatoka Puck
4.206th Université de Nantes Sailing
4.19V Regaty - Memoriał Kpt. Jacka Pawluka / Zawiadomienie
4.19Puchar Komandora JKMW Kotwica
 
© Copyright 2001-2010   sails.pl team
email: do@sails.plhosted by  © no1
Stronę wygenerowano w czasie: 0.12380695343s