Start!  |   Wydarzenia  |   Pliki  |   Video  |   Forum  |   Szkolenie  |   Galeria  |   Zawodnicy  |   Linki  |   O nas
6.6.2020

 


17:05:00 2.5.2004
Początek sezonu 2004 w NIVEA Błękitne Żagle  //  Nivea - Błękitne Żagle


Chcesz dostawać powiadomienia o nowych artykułach na sails.pl?
Kilknij tutaj!!!

  

W sobotę, po godzinie 13.00, przecięciem błękitnej wstęgi rozpoczęły się pierwsze w tym sezonie regaty z cyklu NIVEA Błękitne Żagle. Wolsztyn powitał młodych żeglarzy przepiękną, słoneczną pogodą. Nad Jezioro Wolsztyńskie przyjechało ponad 40 zawodników z Uczniowskich Klubów Sportowych z całej Polski - Gdyni, Wrocławia, Szczecina, Wolsztyna, Kalisza, Poznania. Najmłodszy z nich miał sześć lat.

W pierwszym dniu regat odbył się, tradycyjny już, Wyścig o Błękitną Wstęgę, który polegał na opłynięciu wyspy na Jeziorze Wolsztyńskim. Jako pierwszy dopłynął do mety Konrad Lipski z UKS YKP Gdynia. Po żeglarskich zmaganiach na wszystkich czekała gorąca grochówka. Sportowe emocje tego dnia zakończył wyścig Oldbojów, w którym na Optimistach, pożyczonych od dzieci, ścigali się ich trenerzy i rodzice. Zawody wygrał Witold Pająk z UKS Żeglarz Wrocław.

Regaty NIVEA Błękitne Żagle to jednak nie tylko sportowa rywalizacja. Równolegle do wyścigów na wodzie funkcjonowało miasteczko 'NIVEA Błękitne Żagle dzieciom', gdzie najmłodsi mieszkańcy Wolsztyna i okolic, którzy nie brali udziału w regatach, mogli sprawdzić się w zabawach sprawnościowych. Każdy uczestnik musiał zaliczyć jednorazowo pięć konkurencji; ich kolejność była dowolna, a wszyscy biorący w nich udział otrzymywali nagrody.

W sobotę po południu specjalnie dla najmłodszej publiczności, na scenie ustawionej na wolsztyńskim Rynku, znany szantymen Mirek 'Kowal' Kowalewski poprowadził koncert 'Rejs po Błękitną Przygodę. Zgromadzone pod sceną dzieci śpiewały razem z zespołem 'Zejman i Garkumpel'. Stałym elementem tego koncertu jest chrzest najmłodszych żeglarzy, podczas którego Neptun i Prozerpina ochrzcili młodych wilków morskich. Nie zabrakło też konkursów z nagrodami. Dzieci biorące w nich udział otrzymały pluszaki i słodycze.

W niedzielę kontynuowano żeglarskie zmagania. Dobre warunki pogodowe pozwoliły na rozegranie aż trzech wyścigów. Błękitni 'Optymiści' ścigali się tym razem po trójkącie. Pierwszy w klasyfikacji chłopców był ponownie Konrad Lipski z UKS YKP Gdynia. Najlepsze wyniki wśród dziewczynek uzyskała Aleksandra Teresińska z UKS MKŻR Szczecin.

'Pogoda sprzyjała młodym żeglarzom. Wiatr, 2-3 stopnie w skali Beauforta, jest najbardziej odpowiedni na tym etapie ich umiejętności. Dzieci radziły sobie świetnie na wodzie, mimo, że dla niektórych były to pierwsze regaty w życiu' - mówi Zbigniew Jankowiak, komandor Wolsztyńskiego Klubu Żeglarskiego.

O godzinie 15.00, na wolsztyńskim Rynku odbyło się uroczyste zakończenie regat. Zwycięzcy otrzymali puchary, dyplomy i nagrody, zaś pozostali uczestnicy upominki NIVEA. Specjalne upominki dla najmłodszego żeglarza oraz dla zwycięzców regat ufundował miejscowy szkutnik Tomasz Jastrząb.

Wyniki Wyścigu o Błękitną Wstęgę Jeziora Wolsztyńskiego (1 maja)

1.Konrad Lipski - UKS YKP Gdynia 2.Filip Florek - UKS Żeglarz Wrocław 3.Bartek Ossowski - UKS YKP Gdynia 4.Olek Nuszel - UKS YKP Gdynia 5.Aleksandra Teresinska - UKS MKŻR Szczecin 6.Piotr Winiszewski - UKS YKP Gdynia

Wyniki Odbojów (1 maja)

1.Witold Pająk - UKS Żeglarz Wrocław 2.Ryszard Derwich - UKS WKŻ Wolsztyn 3.Darek Wojtowicz - UKS YKP Gdynia 4.Robert Wolniewicz - UKS MKŻR Szczecin 5.Leszek Kulak - UKS Żeglarz Wrocław 6.Marcin Żurowski - UKS Żeglarz Wrocław

Wyniki regat - klasyfikacja chłopców (2 maja)

1.Konrad Lipski - UKS YKP Gdynia 2.Filip Florek - UKS Żeglarz Wrocław 3.Rafał Komorowski - UKS YKP Gdynia 4.Olek Nuszel - UKS YKP Gdynia 5.Igor Derwich - UKS WKŻ Wolsztyn 6.Piotr Winiszewski - UKS YKP Gdynia

Wyniki regat - klasyfikacja dziewczynek (2 maja)

1.Aleksandra Teresińska - UKS MKŻR 2.Nicole Rydz - UKS YKP Gdynia 3.Marta Rozynek - UKS ŻMKS Poznań 4.Anna Kulak - UKS Żeglarz Wrocław 5.Martyna Strauchmann - UKS WKŻ Wolsztyn 6.Jagoda Och - UKS WKŻ Wolsztyn

Regaty NIVEA Błękitne Żagle to element ogólnopolskiego programu, skierowanego do najmłodszych żeglarzy, realizowanego jako cykl bezpiecznych i radosnych imprez dla całej rodziny. Celem akcji jest promowanie żeglarstwa jako sposobu na wspólny, aktywny wypoczynek dzieci i rodziców. W radosnej atmosferze najmłodsi żeglarze uczą się szlachetnej, sportowej rywalizacji, odpowiedzialności i współzawodnictwa, często przy głośnym dopingu rodziców, dziadków i trenerów.

Projekt realizowany jest już trzeci rok. W 2004 roku Programem NIVEA Błękitne Żagle objętych zostanie 360 dzieci z Uczniowskich Klubów Sportowych. Klubom zrzeszającym najmłodszych żeglarzy przekazane zostaną środki finansowe oraz pakiety sponsorskie (żagle, kamizelki asekuracyjne i inne akcesoria), dzięki którym będą mogły szkolić się na łódkach klasy Optimist oraz wyjeżdżać na regaty i obozy żeglarskie. Wsparcie finansowe otrzyma dodatkowo NIVEA TOP TEAM - trzynastoosobowa kadra NSKO, wyłoniona w eliminacjach w czerwcu 2004 r. Warto dodać, że rok 2003 był dla zawodników NIVEA TOP TEAM bardzo udany. Piotr Radowski z YKP Gdynia, zdobył złoty medal na Mistrzostwach Europy Klasy Optimist w Chorwacji, a Tomek Januszewski z Bazy Mrągowo zajął czwarte miejsce na Mistrzostwach Świata Klasy Optimist, które odbyły się na Wyspach Kanaryjskich.

W 2004 roku do Programu NIVEA Błękitne Żagle zaproszono 36 UKS-y z całej Polski, zlokalizowane od morza aż po Tatry. W grupie tej znalazły się: Chojnicki Klub Żeglarski, Międzyszkolny Klub Żeglarstwa Regatowego w Szczecinie, MKS 'Dwójka' z Warszawy, Podhalańskie Towarzystwo Żeglarskie w Nowym Targu, Towarzystwo Kulturalno Sportowe 'Kuźnia' w Rybniku, UKS 'Arka Gdynia', UKS "Hals" Sopot, UKS 'Marina' z Warszawy, UKS 'Mustang' w Giżycku, UKS 'Pilawa' z Nieporętu, UKS 'Pojezierze' w Brodnicy, UKS przy Klubie Zatoka Puck, UKS przy Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Ełku, UKS przy Szkole Podstawowej w Mikołajkach, UKS przy Wolsztyńskim Klubie Żeglarskim, UKS YKP Kalisz, UKS YKP przy Samorządowej Szkole Podstawowej nr 41 w Gdyni, UKS 'Tekażet' przy Szkole Podstawowej nr 13 i Gimnazjum nr 13 w Toruniu, UKS 'Tramp' w Koszalinie, UKS 'Trójka' z Mrągowa, UKS z Łeby, UKS "Zalew Kielce", UKS 'Żagiel' przy Szkole Podstawowej nr 3 w Iławie, UKS "Żagielek" z Głogowa Małopolskiego, UKS 'Żagielek Spójniowy' z Warszawy, UKS "Żeglarz" z Wrocławia, UKŻ 'Horn' z Krakowa, UKŻ OPTI CWM z Gdyni, UKŻR 'Niegocin' z Giżycka, Węgorzewskie Towarzystwo Regatowe, Yacht Klub 'Stal' Gdynia i ŻMKS z Poznania.

W ramach Programu organizowany jest cykl imprez żeglarskich dla dzieci i ich rodzin. Regaty mają charakter festynów rodzinnych, otwartych dla publiczności. W 2004 roku Regaty NIVEA Błękitne Żagle odbędą się w następujących miejscowościach: Wolsztyn (1-2 maja), Rybnik (29-30 maja), Ełk (12-13 czerwca), Łeba (26-27 czerwca), Giżycko (10-11 lipca), Gdynia (30,31 lipca, 1 sierpnia), Chojnice (14,15 sierpnia), Nowy Targ (21-21 sierpnia).

Program NIVEA Błękitne Żagle jest projektem długofalowym. Ponieważ spotkał się z ogromnym zainteresowaniem, realizowany będzie także w kolejnych latach. Osiągnięcia absolwentów Programu będą wnikliwie monitorowane, a najlepsi zawodnicy mogą liczyć na kontynuację współpracy. W roku 2004 stypendium Programu otrzymali Piotr Radowski z YKP Gdynia oraz Tomek Januszewski z Bazy Mrągowo, którzy w grupie zawodników opuszczających klasę Optimist osiągnęli najlepsze wyniki sportowe.

Dalsze informacje:
Agencja D&M Advertising (realizacja akcji)
tel. 022 864 88 02, e-mail: blekitne.zagle@dimadve.com.pl

wypowiedz się na FORUM
NEWS
 
5.19Polscy Match Racerzy Atakują
5.18Katamarany
5.16Oiler Cup
5.9Żeglarskie mistrzostwa Polski firm budowlanych.
5.9Omega Cup Wdzydze - Otwarcie sezonu
5.7Igrzyska Olimpijskie 2016
5.6Polish Match Tour – pierwsze rozstrzygnięcia!
5.1Zakończyły się regaty o Puchar ARKI
5.1Puchar Arki 2011
4.29Puchar Świata - Hyeres
4.29Zaczyna się piąty sezon POLISH MATCH TOUR. Dwie imprezy na początek!
4.29VI Puchar KS Zatoka Puck
4.206th Université de Nantes Sailing
4.19V Regaty - Memoriał Kpt. Jacka Pawluka / Zawiadomienie
4.19Puchar Komandora JKMW Kotwica
 
© Copyright 2001-2010   sails.pl team
email: do@sails.plhosted by  © no1
Stronę wygenerowano w czasie: 0.108597993851s