Start!  |   Wydarzenia  |   Pliki  |   Video  |   Forum  |   Szkolenie  |   Galeria  |   Zawodnicy  |   Linki  |   O nas
21.3.2023
Informacje o sails.pl
 

Jak powstał nasz serwis...

... jesienią 2000 roku, mój trener, Adam Jankowski (mówimy na niego "coach"), poprosił mnie, żebym przygotował mu stronę na temat szkolenia regatowego. Ponieważ od dwóch miesięcy nie robiłem nic innego niż strony internetowe, pomyślałem - czemu nie.
Tylko, że coach sam jeszcze nie wiedział czego chce. Minęły dobre dwa miesiące zanim dostarczył mi pierwsze, bardzo skromne materiały. Było Boże Narodzenie. Usiadłem i coś tam wymyśliłem. Po trzech tygodniach zaprezentowałem coachowi logo ... Gdyńskiego Serwisu Regatowego "Żegluj". W trakcie wymyślania bowiem, stwierdziłem, że jak już robić, to coś większego, a w owym czasie brakowało w sieci strony traktującej o żeglarstwie wyczynowym, zawierającej najświeższe informacje o regatach, zebrane wyniki i inne ciekawostki ze świata żeglarskiego.
Owszem, były i są strony poszczególnych związków klas, zawodników, ale brakowało dobrego, całościowego źródła informacji na temat polskiego żeglarstwa.
... w połączeniu z pomysłem trenera, stroną edukacyjną, Żegluj mógł sie stać wartościowym źródłem informacji, odwiedzanym przez wszystkich miłośników żeglarstwa. Coachowi pomysł przypadł do gustu i pod koniec stycznia 2001 rozpoczeliśmy prace przygotowawcze.

Tak się złożyło, że ja wyjeżdżałem w lutym na 5 miesięcy z kraju, więc pomyślałem, że na odległość i do tego samemu ciężko będzie stworzyć taki duży serwis. Piotrek Żółtowski, mój klubowy kolega, od początku wykazywał zainteresowanie pomysłem. Nie trzeba więc go było długo namawiać do pomocy. Ponieważ nie dorastam mu do pięt w sprawach tworzenia stron, zajął się on profesjonalnym przygotowaniem podstaw. Zainstalował się na jakimś tajemniczym serwerze DEC ... i nie trzeba było długo czekać na efekty ... po trzech tygodniach schemat strony był gotowy. Działa ona w oparciu o język PHP, który to na podstawie stworzonej przez Piotrka bazy danych, sam generuje poszczególne działy serwisu.

W trakcie zastanawialiśmy się nad nazwą. Czy Żegluj, czy może Plum, Wiatr ... Stanęło na Żegluj. Email do trenera ... a tu okazało się, że ktoś zajął nam domenę zegluj.pl ...
Rozpoczęły się gorączkowe poszukiwania innych możliwości. W końcu, zrozpaczony zacząłem sprawdzać bardziej, jak mogłoby się wydawać, popularne domeny typu sailor.pl ... i tu niespodzianka! Domena sails.pl była wolna!!! Po konsultacji z trenerem i Piotrkiem zdecydowaliśmy, że to jest to! Trener załatwił wszystkie formalności i w ten sposób powstał
Gdyński Serwis Regatowy "sails.pl".

5 lat sails.pl >>

by Michał Dworakowski

Oto jak wyglądały twory pre-sails.pl!!!

 • pierwszy szkielet HTML, styczeń 2001 - Michał Dworakowski
 • pierwszy szkielet PHP, marzec 2001 - Piotr Żółtowski (komentarz- Zibi ;)


 • NEWS
   
  5.19Polscy Match Racerzy Atakują
  5.18Katamarany
  5.16Oiler Cup
  5.9Żeglarskie mistrzostwa Polski firm budowlanych.
  5.9Omega Cup Wdzydze - Otwarcie sezonu
  5.7Igrzyska Olimpijskie 2016
  5.6Polish Match Tour – pierwsze rozstrzygnięcia!
  5.1Zakończyły się regaty o Puchar ARKI
  5.1Puchar Arki 2011
  4.29Puchar Świata - Hyeres
  4.29Zaczyna się piąty sezon POLISH MATCH TOUR. Dwie imprezy na początek!
  4.29VI Puchar KS Zatoka Puck
  4.206th Université de Nantes Sailing
  4.19V Regaty - Memoriał Kpt. Jacka Pawluka / Zawiadomienie
  4.19Puchar Komandora JKMW Kotwica
   
  © Copyright 2001-2010   sails.pl team
  email: do@sails.plhosted by  © no1
  Stronę wygenerowano w czasie: 0.0542731285095s